تازه های نشر

اسلام و صلح جهانی

کتاب «اسلام و صلح جهانی» نوشته ارزشمند سید قطب با ترجمه و توضیحات استاد سید هادی خسروشاهی و آیت‏ الله زین‏ العابدین قربانی از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شده است.
این کتاب ترجمه کامل «السلام العالمی و الاسلام» است که برای نخستین بار در سال 1342 به فارسی ترجمه و منتشر شد. سید قطب در این کتاب مباحث جالبی درباره صلح جهانی و پیمان‏ های نظامی و مسابقات تسلیحاتی و سیاست‏ های امپریالیسم در جهان مطرح می‏ کند و به مقایسه اهداف و نتایج جنگ و صلح‏ های اسلام و جنگ و صلح‏ های دیگران می‏ پردازد.
صلح جهانی و نظریه اسلام، ماهیت صلح در اسلام، آرامش درون و وجدان، صلح و آرامش در خانه، صلح و آرامش در جامعه، توازن اجتماعی، صلح جهان، و اکنون … عناوین بخش‏ های هفت‏گانه این کتاب هستند.
سید قطب ـ که مخاطبان خود در این کتاب را ملت ‏ها و توده ‏های سراسر سرزمین نه استثمارگران و فئودال ها می‏ داند ـ در پایان کتاب می‏ نویسد: «و اینک وقت آن رسیده است که ملت‏ ها به بازیگری‏ های خیمه شب بازان و استثمارگران خاتمه داده، سرنوشت‏شان را خود به دست گیرند  و هر دست بازیگری را که با منافع آنها بازی می‏ کند، قطع نمایند… و اینک تنها راه باقیمانده نجات، بازگشت به سوی پرچم واحد اسلام است و امروز تنها همین پرچم، علامت رهایی است و کلمه اسلام آخرین کلمه ‏ای است که مسلمانان، بلکه هم انسان‏ ها را برای آزادی و امنیت و زندگی دعوت می‏ کند و همگی بایستی دور آن جمع شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 − = چهار