اخبار

اسماعیلی: تروریسم رسانه‌ای تهدید بزرگ و مشترک برای کشور‌های جهان اسلام است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار ضمن اشاره به برپایی پرشور هفته فرهنگی ایران در بیروت پایتخت کشور لبنان گفت: با عنایت به استقبال خوبی که از برنامه‌های حوزه سینما، موسیقی و سرود در هفته فرهنگی ایران در بیروت شد، برای خلق تولیدات مشترک پروژه‌های سینمایی در حوزه مقاومت اسلامی با کشور دوست و برادر لبنان از هر حیث آماده همکاری هستیم.

وی در ادامه گفت: تولید اثر سینمایی در حوزه مقاومت اسلامی می‌بایست از حیث فنی و کیفی با بالاترین سطح ممکن به تولید برسد تا با درخشش در کشور‌های جهان اسلام به نمایش درآید.

اسماعیلی در ادامه به برپایی باشکوه جشنواره‌های فجر اشاره کرد و گفت: به تازگی جشنواره‌های ملی و بین‌المللی فرهنگی و هنری فجر را پشت سر گذاشته ایم بطوری که صد‌ها هزار نفر در تهران و شهرستان‌ها به تماشای فیلم‌های سینمایی، اجرا‌های موسیقی و تئاتر این جشنواره‌ها نشستند و چندین هزار هنرمند حضوری فعال و درخشان در این رویداد‌ها داشتند.

با جنگ رسانه‌ای گسترده‌ای مواجهیم

وی ادامه داد: مدت‌ها با جنگ رسانه‌ای گسترده‌ای به نام تروریسم رسانه‌ای مواجه بوده و هستیم که با بمباران دروغ و تحریف تلاش می‌کنند امید و روحیه مردم ایران را تضعیف کنند که در این راستا شبکه‌های معاند با انتشار اخبار دروغ بصورت گسترده و با بهره‌گیری از مهارت‌های رسانه‌ای و شگرد‌های غیراخلاقی تمام تلاش خود را به کار می‌برند.

اسماعیلی در ادامه به سخنرانی خود درباره تروریسم رسانه‌ای در اجلاس بین‌المللی وزرای اطلاع‌رسانی کشور‌های اسلامی که چندی پیش به میزبانی کشور ترکیه در شهر استانبول برگزار شد، اشاره کرد و گفت: همانطور که در سخنرانی این اجلاس بیان کردم، تروریسم رسانه‌ای امروزه تهدید بزرگی برای کشور‌های جهان اسلام به شمار می‌رود بطوری که به عنوان خطر مشترک کشور‌های جهان اسلام شناخته می‌شود.

وی افزود: در این خصوص می‌بایست کشور‌های مختلف جهان اسلام علی رغم برخی اختلاف دیدگاه‌ها در کنار هم قرار گیرند و اجازه ندهند دشمنان با حربه اختلاف فکنی میان مسلمانان، نقشه‌های شوم خود را عملی کنند.

وزیر فرهنگ با اشاره به اینکه که برپایی همایشی با عنوان مبارزه با اخبار جعلی در قالب کارگروه مشترک با کشور‌های دوست و برادر همچون لبنان در دستور کار وزارت فرهنگ دولت مردمی قرار دارد، گفت: در این خصوص به دنبال آن هستیم تا با هم افزایی ظرفیت‌های کشور‌های دوست و برادر در جنگ رسانه‌ای موفق عمل کنیم.

به دنبال ارتقای روابط فرهنگی با ایران هستیم

همچنین محمد وسام مرتضی، وزیر فرهنگ لبنان در این دیدار با اعلام اینکه به دنبال ارتقای سطح همکاری‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای با جمهوری اسلامی ایران هستیم، گفت: ایران و لبنان با چالش‌های مشترک مواجه هستند به همین خاطر می‌بایست در زمینه‌های مختلف همکاری‌های مشترک میان دو کشور شکل و توسعه یابد.

وی با بیان اینکه امیدوارم بزودی شاهد برپایی هفته فرهنگی لبنان در تهران باشیم، گفت: خوشبختانه همکاری فرهنگی خوبی با رایزن فرهنگی و مجموعه سفارت ایران در بیروت برقرار است که در همین راستا نمایش فیلم‌های سینمایی، نمایشگاه هنر‌های تجسمی و اجرا‌های موسیقی ایران در لبنان ادامه خواهد داشت.

محمد وسام مرتضی با اشاره به اینکه اثرات تروریسم رسانه‌ای از تروریسم نظامی بدتر است، گفت: تشکیل کمیته‌ای رسانه‌ای مشترک در این خصوص الزامی است تا کشور‌ها در کنار مهم از تجارب یکدیگر استفاده کنند، همچنین لبنان از پیشنهاد وزیر فرهنگ جمهوری اسلامی ایران مبنی بر برپایی همایشی در راستای مقابله تروریسم رسانه‌ای کاملا استقبال می‌کند.
گفتنی است، وزرای فرهنگ ایران و لبنان در حاشیه این دیدار ضمن بازدید از بخش‌های مختلف تالار وحدت به تماشای فیلمی از برخی اجرا‌ها و برنامه‌های جشنواره‌های فجر نشستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + چهار =