اخبار

اعلام آمادگی ایران جهت میزبانی نشست اضطراری وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی

نمایندگی ایران در سازمان همکاری اسلامی طی یادداشتی آمادگی کامل کشورمان جهت میزبانی نشست اضطراری شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی را رسما اعلام نمود.

 نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان همکاری اسلامی در جده روز سه‌شنبه 18 مهر ماه 1402 طی یادداشتی رسمی به دبیرخانه این سازمان، ضمن ابراز مراتب تشکر دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان از  ابراهیم طه دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در خصوص تبادل نظر و مذاکره سازنده در ارتباط با تحولات فلسطین، آمادگی کامل جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی نشست اضطراری شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی را رسما اعلام نمود.

متن یادداشت رسمی نمایندگی کشورمان نزد سازمان همکاری اسلامی به شرح زیر است:

پیرو تماس تلفنی روز دوشنبه مورخ 17/07/ 1402 جناب آقای دکتر امیرعبداللهیان وزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با جناب اقای حسین ابراهیم طه دبیر کل محترم سازمان همکاری اسلامی پیرامون جنایات وحشیانه در حال ارتکاب رژیم صهیونیستی علیه شهروندان غیرنظامی فلسطین به ویژه در باریکه غزه، مایل است مراتب تشکر جناب آقای دکتر امیرعبداللهیان نسبت به فرصت فراهم شده برای تبادل نظر با دبیر کل محترم و مذاکره سازنده انجام شده با ایشان در این زمینه را اعلام نماید.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با ابراز انزجار و نگرانی عمیق در مورد اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین به عنوان مصادیق بارز جنایات جنگی و نسل کشی، اعلام کردند که جمهوری اسلامی ایران اقدامات گسترده نظامی و وحشیانه رژیم صهیونیستی اسرائیل در فلسطین را که تاکنون به شهادت و مجروح شدن صدها تن از فرزندان ملت فلسطین به ویژه نوزادان، کودکان و زنان منجر شده است، قویا محکوم می نماید. آقای دکتر امیرعبداللهیان ضمن تشکر از اقدام به موقع آقای حسین ابراهیم طه در محکومیت این اقدامات رژیم مزبور و تاکید بر مسئولیت این رژیم آپارتاید و کودک کش در این زمینه، بر ضرورت رسیدگی فوری سازمان همکاری اسلامی به این امر مهم در بالاترین سطح ممکن تاکید کردند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران باتوجه به حساسیت بالا و فوریت قابل توجه رسیدگی به این موضوع، آمادگی کامل جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی نشست اضطراری شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی در تهران در اولین فرصت مورد توافق را به اطلاع دبیرکل رساندند. قرار شد این پیشنهاد به صورت مکتوب به دبیرخانه ارائه شود.

بر این اساس موجب امتنان خواهد بود چنانچه دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی بلافاصله رایزنی لازم با دولت های عضو سازمان در مورد پیشنهاد دولت جمهوری اسلامی ایران را آغاز و نتیجه نهایی را جهت اقدام مقتضی به این نمایندگی اعلام نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− سه = 5