اخبار

افشای اسامی شرکت‌کنندگان تجار صهیونیستی در کنفرانس تکنولوژی ریاض

کنفرانس تکنولوژی که اخیرا در ریاض آغاز شد، شاهد مشارکت گسترده تاجران و سرمایه‌گذاران صهیونیستی بود که قراردادهایی با شرکت‌های سعودی امضا کردند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، هفته گذشته فعالان شبکه‌های اجتماعی از مشارکت رژیم صهیونیستی در یک کنفرانس تکنولوژی در ریاض خبر دادند.

کنفرانس فنی Leap23 که در اوایل ماه جاری در ریاض آغاز شد شاهد مشارکت گسترده صهیونیست‌ها بود. اسامی این شرکت‌کنندگان صهیونیست در این کنفرانس به شرح زیر است.

به گزارش سعودی لیکس،« مائل گاوت» مدیر عامل شرکت Tech Stars یکی از سخنرانان کنفرانس بود.

«تایم دریپر» صهیونیستی: یکی از سرمایه گذاران بزرگ آمریکایی-اسرائیلی به ویژه در زمینه ارزهای دیجیتال و بیت کوین است و در این کنفرانس سخنرانی کرد.

«سایمون هاردی» : بیش از دو دهه است که در زمینه سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات در سرزمین های اشغالی فعالیت می کند.

«میروسلاو پولز» : یک صهیونیستی که در زمینه استخراج آب آشامیدنی در سرزمین‌های اشغالی فعالیت می‌کند و سعی در ترویج و صدور آن به کشورهای دیگر دارد.

«نیک کنی» مالک Lever VC در اسرائیل است که درباره فناوری جدیدی سخنرانی کرد که به تولید گوشت از منبع گیاهی یا استخراج آن از سلول‌های حیوانی مربوط می‌شود.

خاخام یعقوب هرتزوگ که ادعا می‌کندخاخام عربستان سعودی و یکی از ساکنان دائمی آن است، با لباس مذهبی کامل در کنفرانس شرکت کرد.

«رافائل ناگل» از گروه لابی اسرائیل که با «فیصل بن فاضل الإبراهیم» وزیر اقتصاد و برنامه‌ریزی سعودی دیدار کرد.

«جیسون دی. گرینبلات» نیز از شرکت کنندگان دیگر در کنفرانس تکنولوژی در ریاض است که وی یکی از معماران اصلی عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در منطقه است که توسط «فیصل عباس» سردبیر روزنامه عرب نیوز،( آل سعود حامی مالی آن است) مورد تجلیل قرار گرفت.

«بوریس گوروین» نیز از برخی شهرهای عربستان سعودی از جمله ریاض، جده، نئوم بازدید کرد. وی حضور شرکت‌های اسرائیلی در این کشور با نام‌های جعلی را فاش کرد.

«یوآو فیسگر» در این کنفرانس قراردادهای همکاری با 6 شرکت سعودی به ارزش بیش از 5 میلیون دلار امضا کرد.

این افراد گروهی از سرمایه گذاران و بازرگانان و سخنرانان صهیونیستی هستند که در کنفرانس LEAP 2023 شرکت کردند و توافق نامه‌هایی را با شرکت‌های سعودی منعقد کردند.

به دنبال انتشار اخباری مبنی بر حضور صهیونیست‌ها در کنفرانس ریاض، فعالان و کاربران در شبکه‌های اجتماعی خشم خود را اعلام کردند و گفتند که مقامات سعودی کنفرانس LEAP23 در ریاض را با میزبانی از روسای شرکت‌های اسرائیلی به بستری برای ترویج عادی‌سازی با اسرائیل تبدیل کردند و حتی به آن‌ها این فرصت را دادند که به‌طور علنی صحبت کنند به گونه‌ای که این اقدام توسط مردم سرزمین حرمین شریفین مذموم و مردود است.

عربستان سعودی روز به روز گام‌های بیشتری به‌سوی عادی‌سازی روابط با اسرائیل برمی‌دارد و اقداماتی را با هدف آماده‌سازی فضای سیاسی و عمومی برای پذیرش عادی‌سازی روابط با اسرائیل در عربستان و سایر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس انجام می‌دهد.

این درحالی است که «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان سعودی اخیرا تاکید کرد که توافق بر سر ایجاد کشور فلسطین «پیش شرط برقراری روابط دیپلماتیک رسمی با اسرائیل خواهد بود».

مسئولان ارشد سعودی نیز اعلام کردند که سازش این کشور با اسرائیل تنها مساله زمان است، اما جدیدترین و بارزترین شاخص در زمینه نزدیک شدن روابط عربستان و رژیم صهیونیستی، مصاحبه نتانیاهو با شبکه سعودی العربیه بود که طی آن «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد به عادی‌سازی کامل روابط با ریاض تعهد دارد.

رسانه صهیونیستی معاریو اعلام کرد: اسرائیل اخیرا روند مذاکرات با عربستان برای عادی سازی روابط را تسریع کرده است و این روند با حمایت آمریکا انجام می‌شود.

شبکه آی24 نیوز اسرائیل در این چارچوب با انتشار گزارشی اعلام کرد که عربستان برای عادی‌سازی روابط با تل‌آویو منتظر است مدتی از آغاز به کار بنیامین نتانیاهو بگذرد. ناظران معتقدند عربستان و ولیعهد جوان آن که در دوره «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری سابق آمریکا سعی کردند زمینه‌های آماده‌سازی افکار عمومی سعودی و کل کشورهای عربی را به منظور امضای توافق سازش با صهیونیست‌ها آماده کنند، بازگشت نتانیاهو به قدرت را فرصت مناسبی برای تحقق این امر می‌دانند.

بر اساس نتایج نظرسنجی جدید بنیاد مطالعات آمریکایی واشنگتن، پیرامون مساله عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی با امارات، بحرین و عربستان، بیش از دو سوم مردم این کشورها مخالفت خود را با توافقنامه‌های عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام کرده‌اند.

نتایج این نظرسنجی حاکی از مخالفت 75 درصدی مردم عربستان با عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 − سه =