اخبار

اقدامات وزیر جنجالی، صدای آمریکا و اپوزیسیون رژیم اسرائیل را هم درآورد

اقدامات وزیر جنجالی، صدای آمریکا و اپوزیسیون رژیم اسرائیل را هم درآورد

دولت آمریکا از ورود وزیر کابینه رژیم اسرائیل به مسجد الاقصی انتقاد و آن را محکوم کرد و رئیس مخالفان کابینه این رژیم نیز این وزیر را فردی بی‌مسئولیت و افراطی دانست.

دولت آمریکا یورش و ورود ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم اسرائیل به مسجد الاقصی را محکوم کرد و گفت که این اقدامات تحریک کننده مایه نگرانی واشنگتن است و نباید از این اماکن مقدس برای اهداف سیاسی استفاده کرد.

از سوی دیگر، یائیر لاپید، نخست وزیر سابق و رهبر مخالفان کابینه رژیم اسرائیل گفت که بن گویر کاری جز اقدامات تحریک آمیز نمی‌کند.

لاپید این وزیر کابینه بنیامین نتانیاهو را فردی غیرمسئول و افراطی دانست و گفت که «نباید به این فرد اجازه داده می‌شد وزیر مسئول امنیت ملی اسرائیل شود».

از سوی دیگر، زویکا فوگل، از حزب ایتامار بن گویر در واکنش به بیانیه آمریکا گفت که از زمان انتخاب این حزب در سرزمین اشغالی، از این حزب و وجود آنچه که ستون فقرات ایدئولوژیک راست در کابینه نامید، ناراضی بوده است. این صهیونیست گفت که آمریکایی‌ها عموما از کل کابینه نخست وزیر متنفر هستند.

دیروز یکشنبه ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم اسرائیل به همراه تعدادی از صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی یورش برد و این اقدام او واکنش‌ کشورهای اسلامی سازمان‌های مختلف را در پی داشت و گرو‌ه های فلسطینی درباره تداوم این نوع اقدامات هشدار دادند.

بن گویر که اخیر در حکومت بنیامین نتانیاهو، به سمت وزیر امنیت رژیم اسرائیل گماشته شده است، یکی از افراطی ترین اعضای کابینه بوده و طی سال‌های اخیر از هیچ اقدامی علیه فلسطینیان و مقدسات اسلامی فرو نگذاشته و همواره بر حمله به فلسطینیان و اخراج آن‌ها از قدس و اشغال خانه های آن‌ها تأکید و تشویق کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج + 2 =