اخبار

الکاظمی: عراق می‌تواند نقش مهمی در ثبیت ثبات منطقه داشته باشد

«مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق اعلام کرد که گفتگوی ملی می‌تواند به راهکاری منجر شود که بحران کنونی را پایان دهد.

وی در ادامه گفت: ما طی دو سال گذشته در راستای برقراری بهترین روابط با همسایگان و جامعه جهانی حرکت کردیم. ما سطح حضور عراق در محافل بین المللی را بالا بردیم و همکاری و شراکت همگانی را تقویت کردیم که این بازتاب مثبتی بر منافع ملت ما در همه زمینه‌ها به دنبال داشته است.

نخست وزیر عراق بیان کرد: عراق توان نقش مهمی در ثبیت ثبات منطقه را دارد و اینکه عامل نزدیکی دیدگاه‌ها میان همگان باشد و این رویکرد باید در همه سطوح مورد توجه واقع شود.

وی افزود: در اینجا باید اشاره کنم که بحران سیاسی کنونی دشوار است اما باب حل بحران هنوز باز است و این گفتگوی آرام و شفاف و در نظر قرار دادن منفعت عراق و ملت آن بر سایر امور را طلب می کند.

الکاظمی از همه گروه‌های ملی و سیاسی عراقی خواست که آرامش و صبر پیشه کنند و به زبان گفتگو و عقل روی آورند تا عراق را در این مرحله به ساحل امنیت و آرامش در این برهه تاریخی برسانند.

این درحالی است که «فواد حسین»، وزیر امور خارجه عراق در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک با «کاترین کولونا»، همتای فرانسوی خود دیدار و گفتگو کرد.

وزیران خارجه عراق و فرانسه با اشاره به مناسبات دوجانبه میان عربستان و ایران و بهبود آن در زمینه‌های معین، بر لزوم تداوم این مذاکرات که در بغداد آغاز شده و پیشبرد آن در راستای تحقق امنیت و ثبات و همکاری تاکید کردند و افزودند: عراق نقش مثبت و آشتی‌جویانه‌ای در منطقه ایفا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه − 1 =