اخبار

امارات: غزه بیش از این ظرفیت تحمل تنش‌ را ندارد

امارات: غزه بیش از این ظرفیت تحمل تنش‌ را ندارد

معاون نماینده دائم امارات در شورای امنیت سازمان ملل متحد چهارشنبه شب نسبت به وخامت اوضاع در غزه هشدار داد و گفت که این منطقه بیشتر از این ظرفیت تنش‌ ندارد.

به گزارش از پایگاه خبری «خلیج اونلاین»، «محمد عیسی بوشهاب» معاون نماینده دائم امارات در شورای امنیت نسبت به اوضاع انسانی و اقتصادی در اراضی اشغالی فلسطینی هشدار داد و گفت که این مسأله بویژه در غزه که دیگر یارای تنش بیشتر را ندارد، بسیار نگران کننده است.

وی افزود: موضع استوار امارات این است که بصورت کامل در مقام دفاع از مسجد الاقصی برآییم.

معاون نماینده امارات در شورای امنیت بر اهمیت تلاش مصر برای رسیدن به آتش‌بس و بازگشت آرامش به غزه تأکید کرد.

بوشهاب همچنین نسبت به اقدامات تحریک آمیز رژیم صهیونیستی هشدار داد و گفت که این اقدامات موجب افزایش و ادامه تنش می شود که نوار غزه و اسرائیل در ماه کنونی شاهد آن بود.

در ماه اخیر میلادی نوار غزه صحنه درگیری میان رژیم صهیونیستی و نیروهای مقاومت فلسطینی بود که سرانجام با میانجی گری مصر روز ۲۳ اردیبهشت ماه میان دو طرف آتش بس برقرار شد.

ارتش رژیم صهیونیستی روز شنبه (۲۳ اردیبهشت ماه) اعلام کرد که گروه‌های فلسطینی تاکنون یکهزار و ۲۳۴ موشک از غزه به سوی اهداف اسرائیلی شلیک کرده‌اند و ارتش این رژیم نیز از ابتدای تحولات اخیر تاکنون به ۳۷۱ هدف در غزه حمله کرده است.

براساس گزارش صهیونیست ها، از مجموع یک هزار و ۲۳۴ موشک شلیک شده توسط گروه‌های فلسطینی، ۹۷۶ موشک از مرز غزه عبور کرده و وارد سرزمین‌های اشغالی شده است.

پیشتر رسانه‌های عبری‌زبان اعتراف کرده بودند که جنبش جهاد اسلامی با پرتاب یک هزار و ۲۰۰ موشک، ۲ میلیون اسرائیلی را به پناهگاه‌ها فرستاد و زندگی آنها را مختل کرده است.

در جریان جنگ پنج روزه غزه، ۳۳ شهروند فلسطینی از جمله ۶ نفر از فرماندهان سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی به شهادت رسیدند.

در این جنگ ۲ صهیونیست نیز کشته و ۷۵ تن دیگر نیز زخمی شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار × 7 =