اخبار

امیرعبداللهیان: ایران حامی صلح و مخالف جنگ است

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص ادعاهای غرب مبنی بر ارسال سلاح به روسیه نوشت: «غرب باید دست از این بازی بی ثمر بردارد. ایران حامی صلح و مخالف جنگ است.»

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه در واکنش به ادعاهای ارسال تسلیحات از ایران به روسیه در توئیتی نوشت: «ادعاها در مورد پهپادهای ایرانی بکار گرفته شده در اوکراین نادرست است. قرار بود دومین دیدار هیات‌های سیاسی و نظامی ایران و اوکراین برگزار شود، اما برخی طرف‌های غربی فقط ادعا می‌کنند و هیچ سندی را ارائه نمی‌دهند.»

امیرعبداللهیان تاکید کرد: «غرب باید دست از این بازی بی ثمر بردارد. ایران حامی صلح و مخالف جنگ است.»

کمیسیون اروپا روز گذشته در بیانیه‌ای  با تکرار ادعای همکاری ایران و روسیه در جنگ اوکراین و ارسال سلاح توسط ایران به روسیه، از اقداماتی علیه افرادی در ایران که در ساخت پهپادها و قطعات آن دخیل هستند، خبر داد.

این کمیسیون در این بیانیه مدعی شد: «این اقدامات تحریمی، شامل هفت نهاد ایرانی نیز می‌شود که از قطعات اتحادیه اروپا استفاده کرده و با پهپادهای «شاهد» به ارتش روسیه در حمله به زیرساخت‌های اوکراین کمک می‌کردند.»

اتحادیه اروپا نیروی هوا فضای سپاه، سازمان جهاد خودکفایی سپاه، شرکت اوج پرواز، شرکت پرآور پارس، صنایع هوایی قدس و صنایع هوایی شاهد را با ادعای حمایت نظامی از روسیه تحریم کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 2 = چهار