اخبار

امیرعبداللهیان: ایران خواهان صلح، ثبات و امنیت ملت بزرگ یمن است

 

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان امروز هانس گروندبرگ نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن را به حضور پذیرفت.

در این دیدار آخرین تحولات یمن مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه تصمیم گیرنده نهایی در مورد سرنوشت یمن، مردم این کشور هستند، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران خواهان صلح، ثبات و امنیت ملت بزرگ یمن است و معتقد است ثبات و امنیت این کشور تأثیر مستقیم بر ثبات و امنیت منطقه و خلیج فارس خواهد داشت.

امیرعبداللهیان افزود: تداوم شرایط موجود و تحقق آتش بس پایدار در گرو‌ لغو کامل محاصره انسانی یمن است.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد : نمی توان نسبت به سرنوشت 20 میلیون زن و کودک و مرد یمنی که در شرایط سخت تامین نیازهای اولیه همچون دارو ، غذا و آب بهداشتی بسر می برند بی تفاوت ماند.

امیرعبداللهیان با تشکر از تلاش های نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور یمن، ضمن انتقاد از کارشکنی در اجرای برخی از تعهدات مندرج در توافق، بر ضرورت رفع محاصره انسانی یمن تأکید کرد.

هانس گروندبرگ نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور یمن ضمن تشکر از اقدامات سازنده جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: از ابتدای مأموریت در مقام نماینده ویژه به دنبال استقرار آتش بس بوده ام.

وی افزود: همواره تاکید کرده ام که باید به سمت استقرار آتش بس پایدار و دائم با مشارکت تمامی طرفها حرکت نماییم.

گروندبرگ ضمن تشریح گفتگویش با علی اصغر خاجی دستیار ویژه سیاسی وزیر خارجه کشورمان ، آخرین شرایط یمن را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 × = نُه