اخبار

امیرعبداللهیان تشریح کرد: محاسبات غلط برخی دولت‌ها در برقراری روابط رسمی با رژیم صهیونیستی

وزیر امور خارجه در یادداشتی در روزنامه الاخبار لبنان نوشت: تحولات جدید فلسطین و سرزمین‌های اشغالی، غلط بودن محاسبات برخی دولت‌ها در برقراری روابط رسمی‌ با رژیم صهیونیستی را بسیار زودتر از آنچه پیش بینی می‌شد، نمایان ساخت.

در این یادداشت آمده است: تردیدی نیست که مسئله فلسطین همچنان مهم‌ترین مسئله جهان اسلام است و نباید در سایه دیگر تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی کمرنگ شود. با گذشت بیش از چهار دهه از تدبیر حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) در تعیین آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام «روز جهانی قدس» به عنوان روز وحدت ملت‌های مسلمان و همه آزادگان جهان حول مسئله فلسطین، معادلات منطقه‌ای و جهانی نویدبخش افق‌های روشنی در مسئله فلسطین است.

وزیر خارجه در این یادداشت می‌نویسد: با وجود استمرار جنایات روزمره اشغالگران صهیونیست‌ در کشتار و اسارت و سرکوب زنان و کودکان و جوانان و نوجوانان فلسطینی، هتک حرمت مکرر مسجد الاقصی و تخریب خانه‌های صاحبان حقیقی سرزمین فلسطین، از یک سو شاهد نشانه‌های عینی بحران چندلایه و تزلزل درونی رژیم اشغالگر قدس بوده و از سوی دیگر شاهد اقتدار و انسجام روزافزون مردم و گروه‌های مقاومت فلسطینی افزون بر حمایت و همبستگی قوی‌تر کشورها و ملت‌های اسلامی و آزادیخواه از آرمان فلسطین هستیم.

امید در جامعه صهیونیستی فروکش کرده و ناامیدی به آینده و بقای اسرائیل در حال گسترش است

وزیر خارجه در این یادداشت می‌افزاید: امروز در حالی که رژیم غاصب صهیونیستی از بحران شدید گسستگی نسلی رنج می‌برد نسل‌های چهارم و پنجم تحت اشغال فلسطین، اما امیدوار به تحقق آرمان فلسطین و رهایی قدس شریف، مقاومت و جهاد را به عنوان تنها گزینه پیش رو انتخاب و جان‌های مقدس خود را در این راه تقدیم می‌کنند.

وی با بیان اینکه رصد فضای جامعه صهیونیستی نشان می‌دهد که امید در این جامعه فروکش کرده و ناامیدی به آینده و بقای اسرائیل در حال گسترش است، می‌نویسد: نسل امروز فلسطینی که پدرانشان با پرتاب سنگ در مقابل زرهپوش اشغالگران تا بُن دندان مسلح می‌ایستادند، اکنون در پرتو ایمان به خدا و الهام از آموزه‌های انقلاب اسلامی ملت ایران، جای جای سرزمین فلسطین را به عرصه مقاومت و مبارزه شجاعانه و قدرتمندانه با تجهیزات نظامی مدرن علیه اشغالگران صهیونیست تبدیل کرده‌اند.

در این یادداشت آمده است: آحاد ملت فلسطین با درک ماهیت تمامیت‌خواه و تروریستی رژیم صهیونیستی، اکنون منسجم‌تر و متحدتر از هر زمان دیگری عزم آن دارند که قراردادهای ننگین سازش را که تنها خوی تجاوز و اشغالگری غاصبان قدس را تحریک می‌کرد، به فراموشی سپرده و دستیابی به حقوق مشروع و آزادی موطن خویش و حفاظت از مقدسات و ارزش‌های خود را با توسل به مقاومت شرافتمندانه و عزتمندانه دنبال کنند. شکوفایی این رشد و آگاهی در بین آحاد ملت فلسطین، همزمان با آشکار شدن گسل‌ها و اختلافات داخلی در میان اشغالگران و اردوکشی‌های خیابانی هر روزه غاصبان فلسطین، به همگان نشان داد که واقعیت دولت جعلی اسرائیل چیست.

نفرت عمومی علیه رژیم صهیونیستی، از مرزهای فلسطین و کشورهای اسلامی فراتر رفته

در یادداشت مذکور عنوان شده است‌: همچنین جهان شاهد است که نفرت عمومی علیه رژیم صهیونیستی، از مرزهای فلسطین و کشورهای اسلامی فراتر رفته و عدالتخواهان و آزادگان در سراسر جهان متوجه ذات آپارتاید، جنایت پیشه، ناقض حقوق بشر و تهدید کننده صلح و امنیت منطقه و جهان شده‌اند.

وزیر خارجه همچنیم می‌افزاید: سابقه و تجارب تاریخی اثبات می‌کند که ماهیت اشغالگر و توسعه طلب رژیم صهیونیستی با ثبات، امنیت و صلح در منطقه ناسازگار است و این رژیم راهبرد حفظ امنیت و بقای خود را در تلاش مستمر و موذیانه برای نفوذ، اختلاف افکنی، ایجاد دشمنی، نزاع و جنگ بین کشورهای اسلامی تعریف کرده است.

به باور امیرعبداللهیان، تلاش برای تذهیب چهره این رژیم، در ورای واژه‌های زیبایی مانند صلح و سازش، حیله‌ای است که استعمارگران برای کمرنگ کردن و به فراموشی سپردن مسئله فلسطین در افکار عمومی جهان به ویژه مسلمانان با بازاریابی برای عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس در پیش گرفته‌اند.

وی یادآور شده است: مع‌هذا تحولات جدید فلسطین و سرزمین‌های اشغالی، غلط بودن محاسبات برخی دولت‌ها در برقراری روابط رسمی‌ با رژیم صهیونیستی را بسیار زودتر از آنچه پیش بینی می‌شد، نمایان ساخت.

رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین می‌افزاید: ما تردید نداریم که استمرار خشونت صهیونیست‌ها علیه فلسطینی‌ها، نتیجه‌ای جز افزایش انسجام و تقویت عزم فلسطینی‌ها در مقاومت علیه اشغال سرزمین خود نخواهد داشت.

راهکار مردمسالارانه جمهوری اسلامی ایران

وی می‌نویسد: بدیهی است که راهکار مردمسالارانه جمهوری اسلامی ایران مبنی بر برگزاری رفراندومی‌با مشارکت همه فلسطینی‌های اصیل اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی به منظور تشکیل دولت فلسطینی از بحر تا نهر -که جزئیات این ابتکار در دبیرخانه سازمان ملل متحد به ثبت رسیده است – می‌تواند رهیافتی عادلانه و صلح جویانه برای پایان بخشیدن به تراژدی فلسطین به عنوان قدیمی‌ترین و دردناک‌ترین بحران تاریخ معاصر بشر باشد.به دلایل متعدد لازم است همچنان مسئله فلسطین به عنوان مسئله اصلی جهان اسلام محسوب شده و حمایت از مبارزه و مقاومت شرافتمندانه مردم فلسطین تا آزادی کامل فلسطین و قدس شریف و بازگشت همه آوارگان به موطن خویش ادامه یابد.

در این یادداشت آمده است: ملت عزیز و روزه‌دار ایران نیز امسال مانند چهار دهه گذشته و بلکه پرشورتر از قبل با حضور در راهپیمایی روز قدس، فریاد حمایت از آرمان مقدس آزادی فلسطین و قدس شریف را سر خواهند داد و نشان می‌دهند که با تأسی به فرامین رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای “حفظه الله” به حمایت‌های همه‌جانبه از ملت مظلوم فلسطین و جبهه مقاومت ادامه می‌دهند و از آرمان شهیدان والامقام خود به ویژه شهید قدس حاج قاسم سلیمانی دست نخواهد کشید.انشاءالله به زودی، جهانیان شاهد رهایی قبله اول مسلمین از چنگال اشغالگران خواهند بود. بعون اللهِ المَلِکِ الاعلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


یک + = 3