اخبار

انتقاد شدید رسانه‌های عبری از انفعال رژیم صهیونیستی مقابل مقاومت

انتقاد شدید رسانه‌های عبری از انفعال رژیم صهیونیستی مقابل مقاومت

رسانه‌های رژیم صهیونیستی، عملکرد کابینه نتانیاهو را در تعامل با گروه‌های مقاومت به ویژه مقاومت در نوار غزه به باد انتقاد گرفتند.

در حالی که روزنامه یسرائیل هیوم رژیم صهیونیستی را در گروگان جنبش جهاد اسلامی فلسطین توصیف کرد، شبکه 14 تلویزیون این رژیم خواستار واکنش اسرائیل به خط و نشان حماس برای تل‌آویو شد.

ایال زایسر تحلیل‌گر ارشد روزنامه یسرائیل هیوم هم در یادداشتی اعتراف کرد، با وجود آن که حدود یک دهه است که حماس شماری از (نظامیان) اسرائیلی را در غزه در اسارت خود دارد، اما اسرائیل هیچ توفیقی در بازگرداندن نظامیان زنده و اجساد نظامیان کشته شده خود نشده است، به نحوی که این باور به وجود آمده است که اصلا این مسئله در راس اولویت‌های کابینه‌های اسرائیل قرار نداشته و فشارهای جامعه هم علیه کابینه به حدی نیست که نتواند در مقابل آن تاب آورد.

به اعتقاد این نویسنده صهیونیست هر کسی که استنکاف صورت گرفته برای آزادی اسرای اسرائیلی در غزه را بررسی کند، به این نتیجه خواهد رسید که تمامی اسرائیلی‌ها و به ویژه ساکنان جنوب (اطراف نوار غزه) امروز همگی به گروگان‌‌هایی در دست حماس و جهاد اسلامی تبدیل شده‌اند و در واقع به ابزار بازی مبدل شدند که از طریق آنها ضربات بی پایان وارد شده بین غزه و اسرائیل وارد می‌شوند.

او می‌افزاید، در دور اخیر درگیری بیش از یکصد فروند موشک به سوی ما شلیک شدند، گرچه خوشبختانه تلفات جانی در پی نداشتند و باعث شدند تا اسرائیل به شکلی تبعات آن را مهار کند، اما همزمان با پایان این دور از درگیری، شمارش معکوس برای آغاز دور بعدی آن آغاز شده است. گرچه از زمان وقوع آن اطلاع نداریم اما مشخص است که وقوع آن فقط مسئله زمان است و با درگیری بین پلیس و نمازگزاران مسلمان در (مسجد الاقصی) یا درگیری با (مبارزان فلسطینی) در زندان‌ها این امر به وقوع خواهد پیوست.

زایسر در بخش دیگری از یادداشت خود اعتراف می‌کند، اسرائیل فقط در مقابل ضعیفان قدرت نمایی می‌کند، اما از درگیر شدن با حزب الله واهمه دارد، در قبال حماس با تردید وارد عمل شده و رفتارش در قبال ایران محتاطانه است، اما با تمام قدرتش به سوریه حمله ور می‌شود تا این کشور به قربانی سرخوردگی‌ها و شکست‌های روز افزون و اعصاب خراب ما مبدل شود.

او می افزاید: با این حال اقدامات اسرائیل در سوریه هم بی تاثیر نشان داده است، نه بر سوریه تاثیر گذارده و نه بر بشار اسد تاثیر گذار بوده است، این ضربات (بیهوده) بر حزب الله و ایران که خود را برای جنگ علیه اسرائیل آماده می‌کنند هم بی اثر بوده و حتی فلسطینیان و سوری‌ها هم چندان تحت تاثیر آن قرار نگرفته‌اند.

نویسنده یسرائیل هیوم همچنین اعتراف می‌کند، امروز جنبش جهاد اسلامی فلسطین در حال الگو پذیری از حزب الله است و پشت سر نصر الله حرکت می‌کند، به هشدار و تهدید می‌پردازد و معمولا پای سخنان و هشدارهای خود هم می‌ایستد و دست به حمله می‌زند، پس آن روز دیر نخواهد بود که (جهاد اسلامی هم همانند حزب الله که به مردم ساکن شمال فلسطین اشغالی هشدار می‌دهد) به ساکنان جنوب هشدار داده و از آنها بخواهد به پناهگاه‌ها بگریزند.

این یادداشت در حالی منتشر شد که رسانه‌های صهیونیست به نقل از منابع خود خبر دادند ، حماس در پیام هشدار اعلام کرده است، اجازه نخواهد داد برنامه‌های یهودی سازی مسجد الاقصی و قدس شریف از طریق تقسیم آن یا انجام مراسم ذبح و قربانی یا راهپیمایی پرچم یا هر آدام رسوم دیگر جنبه اجرایی به خود بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 × = هشت