اخبار

انتقاد نماینده دائم سوریه در سازمان ملل از رفتار دو گانه غرب

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد اعلام کرد رفتار خصمانه، تحریک آمیز و در عین حال مستمر برخی کشور‌های غربی در قبال بحران اوکراین، دلیل آشکاری بر تلاش آن‌ها برای شعله ور کردن آتش جنگ و احیای گرایش نئونازیسم در اوکراین است.
به گزارش پایگاه اینترنتی خبرگزاری سوریه «سانا»، بسام صباغ گفت: پیش نویس قطعنامه‌ای که کشور‌های غربی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد علیه روسیه ارائه کردند بسیار خصمانه است و پس از شکست در تصویبش در شورای امنیت سازمان ملل متحد، در صدد تصویب آن در مجمع عمومی برآمدند.
صباغ در بیانیه‌ای در نشست فوق العاده مجمع عمومی سازمان ملل درباره شرایط و بحران اوکراین تأکید کرد تریبون مجمع عمومی سازمان ملل متحد به صحنه بهره برداری و سوء استفاده فاحش برخی از کشور‌های غربی و در جهت خدمت به منافع ژئوپلتیک این کشور‌ها تبدیل شده است‎؛ اتفاقی که باعث تشدید قطب بندی‌ها و اختلافات میان کشور‌های عضو می‌شود.
وی حملات تبلیغاتی هماهنگ کشور‌های غربی با استفاده از بازوان رسانه‌ای شان علیه روسیه را از طریق انتشار اطلاعات و اخبار گمراه کننده و اتهامات دروغین به شدت محکوم و تأکید کرد چنین تبلیغاتی با انتشار تصاویر و کلیپ‌های تصویر ساختگی همراه است و هدفش نیز از بین بردن حق طبیعی روسیه در خصوص مقابله با خطراتی است که امنیت مردمش را تهدید می‌کند؛ حقی که منشور سازمان ملل متحد برای این کشور لحاظ کرده است.
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد ایجاد کنندگان سازمان ملل متحد ۷۵ سال پیش منشور آن را با حسن نیت نوشته اند، اما متاسفانه برخی کشور‌ها در طول چند سال گذشته از آن به سود خود و منافعشان بهره برداری کرده اند و در اجرای آن دوگانه و به طور گزینشی رفتار می‌کنند. کشور‌هایی که امروز حملات خصمانه‌ای علیه روسیه را در دستور کار قرار دارند، همان کشور‌هایی هستند که به بهانه دفاع از امنیتی ملی خود دست به اقدامات خصمانه، وحشیانه و تجاوزگرانه علیه سوریه زدند در حالی که کشور سوریه هزاران مایل با آن‌ها فاصله داشت. آمریکا و ائتلاف بین المللی تحت فرماندهی آمریکا تعدادی از شهر‌ها را به طور کامل ویران کردند و هزاران نفر از ساکنان این شهر‌ها را کشتند‎؛ کاری که با شهر الرقه کردند بنابراین این کشور‌ها حق ندارند (برای اوکراین) اشک تمساح بریزند یا دیگران را پند و موعظه کنند، زیرا دیگر هیچ اعتباری ندارند.
الصباغ تأکید کرد زمانی که اتحاد جماهیر شوروی سابق فروپاشید روسیه، اتحادیه کشور‌های مستقل از جمله اوکراین را به رسمیت شناخت و دست شراکت و دوستی به سوی آنان دراز کرد. مقامات اوکراین باید به حقایق تاریخی و جغرافیایی احترام گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 × چهار =