گفتگو

انسجام ملی، اقتدار بین المللی و تبیین دنیای جدید

دکتر معصومه رشاد استاد دانشگاه و دارای دکتری تخصصی روابط بین الملل در گفتگوی اختصاصی در خصوص پیام صحبت های مقام معظم رهبری در نمازجمعه تهران اظهارداشت: انسجام ملی عامل اساسی موفقیت در سیاست خارجی و روابط بین الملل است. 

مردم ما دانستند که این وحدت و این دستهای درهم گره خورده و سراییدن شعار وحدت برایشان غایتی پر از برکت خواهد داشت این خیرعمومی، انسجام ملی است و انتقامی سخت از کسانی که به دنبال تفرقه و پاره کردن وحدت اقشار مردم بودند.

جمعه ۲۷ دیماه اولین خطبه رهبری در اوان گام دوم انقلاب در مراسم سیاسی-عبادی جمعه ایراد شده، موجی عظیم از مردمانی مقاوم، صابر و شکور که راحتی و کسب وکار خودرا در یک روز سرد زمستانی به کنار گذاشته و چنان مجتمع و متحد شدند تا در نهایت طلیعه یک خبر عمومی را شاهدباشندچرا که در ذکر نماز جمعه داریم اذانودی للصلوه من یوم الجمعه فاسعوا الی ذکر الله و ذروالبیع ذلکم خیر لکم ان کنتم تعلمون.

وی در ادامه تصریح کرد: مردم ما دانستند که این وحدت و این دست های درهم گره خورده و سراییدن شعار وحدت برایشان غایتی پر از برکت خواهد داشت این خیرعمومی و انسجام ملی است و انتقامی سخت از کسانی که به دنبال تفرقه و پاره کردن وحدت اقشار مردم بودند. رهبری در سخنان گرانقدر خود به تقویت ساختارهای مشترک پرداخت و این در حالی بود که برخی رسانه ها گمانه زنی کرده بودند که خطبه های نمازجمعه، شکافنده و ممیز کننده برخی خطوط جناحی داخلی خواهد بود.
استاد دانشگاه بیان داشت: رهبری از دو یوم الله که در زمستان سرد ۹۸اتفاق افتاد سخن گفتند. یوم الله روزی است که در آن ذکرخدا می شود و یادخدا جبهه حق را مستحکم تر می کند مردان مومن و زنان مومنه با یادخدا ، ذکر اسماء آن و فشردن دندان های خود برهم کاسه سر کشور را چنان محکم و غیر قابل نفوذ می کنند که مولای مان علی در جبهه های نبرد حق و باطل این خواسته را از سربازان خود داشت. رهبری کلیدی ترین مولفه نجات منطقه را در اجتماع عظیم مردم و مسئولان تکرار کرد که خروج نیروهای خارجی از منطقه است.

دکتر رشاد در پایان افزود: به حق این خواسته چنانچه تحقق یابد می تواند دنیای جدیدی را در غرب آسیا بیافریند دنیایی پراز وحدت ، انسجام و احترام به حقوق یکدیگر نه دنیایی پر از تجزیه و بالکانیزه کردن کشورها آنطور که آمریکا و اذنابش دنبال می کنند و در پایان رهبری پس از ایراد سخنانی به زبان فصیح عربی از سوره کوثر خواندند چرا که فرموده شده که ای رسول هر آنکس که تورا ابتر خوانده، خود ابتر است و به یقین می توان گفت اگر به محورهای سخنان رهبر فرزانه توجه شود حتما افکار دشمنان ابتر خواهد شد.

نویسنده:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت − 3 =