اخبار

انهدام هسته جاسوسی موساد در ترکیه

انهدام هسته جاسوسی موساد در ترکیه

طبق گزارش‌ها، ترکیه هسته جاسوسی موساد را که علیه یک شرکت و ۲۳ فرد مرتبط با ایران فعالیت می‌کرد، منهدم کرد.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» به نقل از روزنامه «صباح» ترکیه گزارش داد یک هسته موساد که در ترکیه فعالیت می‌کرد، توسط سازمان اطلاعات ملی ترکیه و دفتر دادستانی کل استانبول کشف و اعضای آن دستگیر شدند.

طبق این گزارش، تحقیقات درباره این هسته جاسوسی در یک دوره یک سال و نیمه انجام شد و مقام‌های ترکیه متوجه شدند این گروه یک شرکت و ۲۳ فرد که با ایران روابط تجاری داشته را هدف قرار داده‌ بود.

بر اساس گزارش روزنامه ترکیه‌ای، مقام‌های این کشور از بسته تهدیدآمیز ارسال شده از سوی این گروه برای یکی از افراد مورد نظر به منظور کشف این هسته جاسوسی استفاده کردند.

به نوشته روزنامه صباح، سردسته این گروه به نام «سلچوک کوچوک‌کایا» معرفی شده که از طریق یکی از اعضای جنبش گولن به خدمت موساد درآمده بود.

در سال‌های اخیر ترکیه در موارد گوناگون از بازداشت جاسوس‌های مرتبط با دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی در این کشور خبر داده است.

اکتبر ۲۰۲۱، مقامات امنیتی ترکیه طی یک عملیات همزمان در چهار استان این کشور، ۱۵ متهم به جاسوسی برای موساد را دستگیر و اعلام کردند که فعالیت این افراد به مدت یک سال زیر نظر بود و این افراد با موساد تبادل اطلاعات می‌کردند و در حال اقدام علیه امنیت ملی ترکیه بودند.

اما مقامات رسمی رژیم صهیونیستی که اغلب به انتشار اخبار در خصوص دستگیری باندهای جاسوسی خود در دیگر کشورها واکنشی نشان نمی‌دهند، این بار نیز سکوت پیشه کردند و تنها «رام بن باراک» نایب رئیس پیشین موساد مدعی شد گزارش‌های ترکیه در این خصوص «مبالغه‌آمیز» است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − = هشت