گزارش ها

انچه رخ می دهد صلح نیست سازش است / به سعد الحریری اعتماد نداریم

انچه رخ می دهد صلح نیست سازش است / به سعد الحریری اعتماد نداریم

جبران باسیل، رئیس جریان آزاد ملی در این نشست خبری گفت، نظام سیاسی لبنان مقدس نیست و قابل توسعه است، نظام مالی این کشور نیز وحی منزل نیست و می‌توان آن را از وام گیری با بهره بالا به سرمایه گذاری با بهره کم تغییر داد، اقتصاد رانتی کشور قطع مسلم نیست و می‌توان آن را به تولید تبدیل کرد. اقتصاد لبنان کوچک است و به محض اینکه دو گزینه سلامت و اعتماد به آن بازگردد، به حرکت درمی‌آید.

وی ابراز امیدواری کرد که با مبارزه با فساد و انجام اصلاحات و نیز توقف محاصره بین‌المللی اعتماد مجددا میان دولت و مردم حاکم شود.

به گفته باسیل، لبنان باید سیاست‌های اصلاح را بدون دیکته کردن‌های خارجی که علیه منافع کشور است، پیاده کند تا اعتماد جامعه بین‌الملل را نسبت به خود احیا کند. هرکس که فکر می‌کند با تقسیم منطقه لبنان سالم می‌ماند در توهم است و هرکس که فکر می‌کند با تقسیم لبنان او سالم می‌ماند و قوی می‌شود، عقل ندارد.

باسیل در ادامه گفت، امکان ندارد یک فرد لبنانی آگاهی باشد که بخواهد شروط رژیم صهیونیستی را به این بهانه که “ما دیگر خسته شده‌ایم و صلح می‌خواهیم” بپذیرد. چرا که آنچه مطرح شده صلح نیست، تسلیم است، یک نسخه برای جنگ داخلی، تجزیه و انحلال است. وی افزود: ما هم خواستار صلح هستیم و به فکر دشمنی با کسی نیستیم اما خواستار صلح واقعی مبتنی بر عدالت و پس گیری حقوق هستیم که در آن تشکیل کشور فلسطین و بازگشت آوارگان جا داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 3 = نُه