اخبار, گزارش ها

انیمیشن «پیانو» برای ترویج صلح ساخته شده است

انیمیشن «پیانو»

انیمیشن کوتاه «پیانو» به کارگردانی مرجان کشانی و شهاب شمسی به تهیه کنندگی مرجان کشانی توسط مرکز گسترش سینمای مستند ساخته شد.

انیمیشن کوتاه «پیانو» به کارگردانی مرجان کشانی و شهاب شمسی به تهیه کنندگی مرجان کشانی توسط مرکز گسترش سینمای مستند و با نگاهی ضد جنگ و برای ترویج صلح ساخته شده است.

ساخت این انیمیشن به شیوه استاپ موشن به تازگی به پایان رسیده و دنیای جنگ را با روایتی ضد جنگ به تصویر می‌کشد. در این اثر شاهد هیچ صحنه جنگی و اتفاق ناگواری نیستیم و این موضوع روایت می‌شود که چگونه انسان به جنگ هم نوع خود می‌رود.

«پیانو» که یک فیلم کوتاه 7 دقیقه‌ای است به فقر و مشکلات زندگی می‌پردازد و روایت فردی است که می‌خواهد پیانو بخرد اما بحران جنگ پیش می‌آید و او از ساده‌ترین اتفاقات زندگی خود محروم می‌شود.

به گفته کشانی، کاراکتر ما در واسط جنگ بیرونی و درونی خود به سر می‌برد و رویاهای ساده زندگی او به رویاهای دست نیافتنی تبدیل می‌شود و در نهایت به صلح درونی می‌رسد.

سازندگان این انیمیشن کوشیده‌اند تصویر مدنظرشان را در پلان‌های نهایی که کودکان بر سر دوچرخه در حال جنگ و ستیز هستند و با به صلح رسیدن و برآورده شدن رویای کاراکتر اصلی که همان نواختن پیانو است نمایش بدهند و در پایان کودکان نیز نوبتی دوچرخه سواری می‌کنند.

  • نقش سازنده دولت در حمایت از انیمیشن ایرانی: دادن پول یا تأمین زیرساخت؟

به اعتقاد کشانی این فیلم فقط داستان زندگی یک کاراکتر نیست و ما نیز در زمان جنگی که به ما تحمیل شده بود، رویاهای کودکی و آرزوهای جوانی‌مان را از دست دادیم.

به گفته تهیه کننده «پیانو» عوامل این انیمیشن از بهترین و متخصص‌ترین‌ها در رشته استاپ موشن هستند.

کشانی در پایان ابراز امیدواری کرد این اثر که با حمایت موثر و بدون دخالت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در عملکرد هنری و نوع نگرش هنرمند ساخته شده، بتواند در جشنواره‌های داخلی و خارجی موفق ظاهر شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه + = 9