اخبار

اولمرت: مسئله ایران بخشی از سیاست‌ نتانیاهو برای ارعاب است

اولمرت: مسئله ایران بخشی از سیاست‌ نتانیاهو برای ارعاب است

نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی با اشاره به این‌که موجودیت این رژیم در خطر است، تاکید کرد که مسئله ایران، بخشی از سیاست‌های نتانیاهو برای ارعاب صهیونیست‌ها است.

«ایهود اولمرت» نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی از جامعه بین‌الملل خواست که به کابینه نتانیاهو اعتراض کند، زیرا به گفته او، «این کابینه نماینده ارزش‌های اساسی اسرائیل» نیست.

وی در مصاحبه‌ای که روز شنبه (۶ می) با کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی انجام داد، اذعان داشت: «موضوع ایران بخشی از سیاست‌های نتانیاهو برای ارعاب هیستریک [صهیونیست‌ها] است».

اولمرت درباره روابط رژیم صهیونیستی و آمریکا تصریح کرد: «کسی که اسرائیل را دوست دارد باید مخالف دولت نتانیاهو باشد».

وی افزود: «دولت [کنونی] اسرائیل به شدت دشمن منافع اساسی است. دولت کنونی، نماینده ارزش‌های اساسی اسرائیل نیست، بنابراین جامعه جهانی که اسرائیل را دوست دارد، باید دولت نتانیاهو را رد کند».

نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی درباره دیدار احتمالی نتانیاهو با بایدن در آمریکا گفت که این دیدار «هیچ اهمیتی ندارد، زیرا آمریکا کاری که نتانیاهو بخواهد درباره ایران انجام دهد، انجام نخواهد داد».

وی افزود: «آن‌چه نتانیاهو می‌خواهد این است که ما همیشه در ترس، تشویش و دلهره زندگی کنیم و موجودیت اسرائیل در خطر است».

اولمرت تصریح کرد: «تنها سودی که نتانیاهو می‌تواند از دیدار با رئیس‌جمهور آمریکا بببرد، ارتقای سیاسی جایگاه نخست‌وزیر اسرائیل است..من این حمایت سیاسی را نمی‌خواهم و به گفته بایدن او نیز نمی‌خواهد این حمایت را ارائه کند و به همین دلیل نتانیاهو هنوز برای سفر به آمریکا دعوت نشده است».

وی پیشتر نیز گفته بود که «دولت اسرائیل، دشمن اسرائیل است» و «این لحظه با بحران‌های سیاسی قبلی که اسرائیل با آن مواجه بوده، متفاوت است».

سال گذشته، رسانه‌های صهیونیستی به نقل از اولمرت نوشته بودند که «اسرائیل گزینه نظامی علیه ایران ندارد و هر کسی که می‌گوید، اسرائیل گزینه نظامی ندارد به معنای جنگ و حمله‌ای فراگیر است و این امر مطرح نیست».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت × = 8