اسلاید شو, گفتگو

ایران صفحه جدیدی از اقتدار منطقه‌ای را رقم زد/ گذر از صبر راهبردی به پاسخ راهبردی

 «صالح ابوعزه» تحلیلگر و پژوهشگر فلسطینی در گفت و گو با خبرنگار گروه بین الملل ایرنا تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با عملیات موشکی و پهپادی خود، مرحله و صفحه جدیدی از اقتدار منطقه ای را در مقابل تروریسم اسرائیل و حامیان آن رقم زد.

«صالح ابوعزه» روز چهارشنبه در این گفت و گو ایرنا افزود: عملیات تنبیهی جمهوری اسلامی ایران، انتقال از صبر راهبردی به مجازات راهبردی مستقیم و دردناک و پاسخ فوری به جنایت های رژیم صهیونیستی بود.

وی تصریح کرد: هرچند که در دوران صبر راهبردی، ایران دست بسته نبود و پاسخ هر جنایت رژیم صهیونیستی و حامیان آن را با قدرت، حکمت و درایت کامل می داد اما عبور دشمن صهیونیستی از برخی خطوط قرمز، گوشمالی و مجازات علنی و فوری آن را ضروری ساخت.

ابوعزه گفت: تهران تلاش کرد در سایه ناتوانی و ناکارآمدی فرایندها و سازوکارهای بین المللی در مجازات متجاوزان، به طور مستقیم و بدون انتظار بیشتر از نهادهای بین المللی، این کار را انجام دهد، هرچند که پیش از مجازات و تنبیه مستقیم متجاوز، حجت را بر همه تمام کرد.

وی بیان کرد: ایران اسلامی دریافت که نهادهای بین المللی و کشورهای مستکبر مسلط بر سازوکارهای جهانی نه تنها اقدام رژیم صهیونیستی در حمله به یک مکان دیپلماتیک را محکوم نکردند بلکه، با بی شرمی تمام تلاش کردند که اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی را توجیه کنند.

ضربه غیرقابل جبران به مفهوم بازدارندگی رژیم اسراپیل

این پژوهشگر فلسطینی آزاد شده از زندان های رژیم صهیونیستی اظهار داشت: عصبانیت حامیان غربی و منطقه ای رژیم صهیونیستی نشان می دهد، برغم همه تلاش های آن ها برای بی اثر کردن عملیات جمهوری اسلامی، ضربه غیرقابل جبرانی به مفهوم بازدارندگی رژیم صهیونیستی و اقتدارحامیان آن وارد شده است.

ابوعزه افزود: این عملیات که دوران پس از آن با دوران پیش از آن بسیار متفاوت خواهد بود، از چند جنبه حائز اهمیت است که باید در ارزیابی نتایج و پیامدهای آن مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: شلیک موشک و پهپاد از عمق خاک جمهوری اسلامی تا سرزمین های اشغالی فلسطین بدون درنظر گرفتن نتایج آن بر روی زمین، یک پیروزی مهم و تحقیر کننده برای دشمن و اقتدار آفرین برای محور مقاومت بود.

ابوعزه اضافه کرد: نکته دیگر اینکه استفاده نکردن از اصل غافلگیری و انجام عملیات مقابل دیدگان همه ملت های منطقه، نشانه اطمینان و ایمان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به توانایی موشکی و پهپادی خود برای تنبیه متجاوز بود.

وی افزود: برغم همه تلاش های رژیم صهیونیستی، آمریکا، انگلیس، فرانسه و برخی نوکران منطقه ای آن ها، برای به شکست کشاندن این عملیات، بسیاری از موشک ها و پهپادهای ایرانی از همه موانع عبور کرد و به اهداف خود رسید که این نیز پیروزی دیگری برای جمهوری اسلامی ایران و شکستی برای رژیم صهیونیستی و حامیان آن بود.

این تحلیلگر فلسطینی گفت: عصبانیت و خشم رژیم صهیونیستی و حامیان آن در چند روز گذشته نشان می دهد که این عملیات به اهدافی فراتر از انتظار دست یافته است و خسارت های دشمن نیز فراتر پیش بینی آن ها بوده است.

ابوعزه اضافه کرد: ملت های مسلمان و عرب منطقه و همه آزادگان جهان که خون آن ها از جنایت های رژیم صهیونیستی در سایه سکوت کشورهای غربی به جوش آمده بود، مانند ملت فلسطین از این عملیات شاد شدند و دشمنان ملت های منطقه در کنار رژیم صهیونیستی، سیلی محکمی خوردند.

وی اظهارداشت: پاسخ تنبیهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دارای ابعاد سیاسی، امنیتی، نظامی، فرهنگی، فکری، روحی و معنوی است و امید را در باره امکان مجازات رژیم صهیونیستی و فروپاشی و نابودی آن، به توده های مسلمان و آزاده در منطقه و خارج از آن برگرداند.

ابوعزه افزود: عملیات موشکی و پهپادی ایران، در راستای عملیات طوفان الاقصی و کامل شدن و اتصال زنجیره مقاومت از تهران، بغداد، دمشق، بیروت، صنعا تا جنین، قدس و غزه بود.

وی تصریح کرد: این عملیات و واکنش ها به آن، نشان داد که چه کسانی در کنار فلسطین ایستاده اند و چه کسانی نوکری رژیم صهیونیستی و حامیان آن را می کنند بویژه اینکه پس از کشتار ده ها هزار فلسطینی بیگناه در مقابل چشمان همه، برخی از رژیم های به ظاهر اسلامی حاضر به قطع روابط سیاسی، امنیتی و تجاری خود با این رژیم جناتیکار نشدند.

این نویسنده فلسطینی گفت: پاسخ تنبیهی جمهوری اسلامی ایران به قلدری رژیم صهیونیستی، پوشالی بودن آن را به اثبات رساند و نشان داد که ادامه حیات آن در گرو حمایت و پشتیبانی غربی ها است.

ابوعزه افزود: برخی از رژیم های عربی و اسلامی در منطقه نیز بخشی از عوامل ادامه بقای اشغالگران در سرزمین فلسطین هستند ولی این امر زیاد به طول نمی انجامد زیرا نیروهای آزادیبخش و مقاوم در منطقه تصمیم خود را برای پایان دادن به عمر این رژیم گرفته اند.

وی با بیان اینکه پیروزی نهایی مقاومت فلسطین در عملیات طوفان الاقصی، مقدمه ای عملی برای نابودی این غده سرطانی است اضافه کرد: نابودی این رژیم جناتیکار تروریست به سود همه کشورها و ملت ها است، هرچند که برخی رژیم های خائن در کشورهای عربی و اسلامی، نمی خواهند این موضوع را باور کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− چهار = 1