مقاله ها

بازتاب سخنان چهره های داخلی در رابطه با سالگرد شهادت سردار سلیمانی در یورور نیوز و دیگر رسانه ها/شاید کسانی در خانه خودتان انتقام خون حاج قاسم را از شما بگیرند

به گزارش مجمع جهانی صلح اسلامی به نقل از یورو نیوز ،جانشین قاسم سلیمانی در مراسمی که به مناسبت سالگرد ترور فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران ترتیب داده شده بود، گفت:

شاید کسانی در خانه خودتان انتقام خون حاج قاسم را از شما بگیرند.

در  بخشی از این گزارش امده است :اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران می‌گوید ممکن است از درون خانه آمریکایی‌ها «کسانی پیدا شوند» و از آنها «انتقام» بگیرند.

جانشین قاسم سلیمانی در مراسمی که به مناسبت سالگرد ترور فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران ترتیب داده شده بود، سلیمانی را فردی «ولایتمدار» معرفی کرد که «حرف رهبری برایش حجت بوده» است.

در این مراسم که روز جمعه ۱۲ دی ماه در دانشگاه تهران برگزار مشد آقای قاآنی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اعلام کرد که «مسیر نیروی قدس» با از میان برداشتن فرمانده پیشین آن تغییر نخواهد کرد. وی با اشاره به ترور قاسم سلیمانی گفت: «آنهایی که این جنایت را انجام دادند بدانند که کاری کردند که در سراسر عالم هر کجا مردی پیدا شود آمادگی دارد که نامردهایی که این کار را کردند را به سزای عملشان برسانند.»

قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه، ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸، در حمله هوایی نیروهای آمریکایی به کاروان خودروی او و فرماندهان گروه حشد شعبی کشته شد. بعد از آن، رهبران ایران، آمریکا را تهدید کردند که «انتقامی سخت» از عاملان این اقدام خواهند گرفت. پس از آن ۱۸ دی ماه ایران در حملاتی موشکی به پایگاه آمریکایی عین الاسد در عراق حمله کرد که در اثر آن حملات هیچ تلفاتی از نیروهای آمریکایی بر جای نماند.

اما در همان شب ۱۸ دی ماه، پدافند هوایی سپاه پاسداران، به اشتباه هواپیمای مسافربری ۷۵۲ هواپیمایی اوکراین را هدف قرار داد و در پی آن تمام ۱۷۶ سرنشین آن پرواز که بیشتر آنها هم ایرانی بودند کشته شدند.

آقای قاآنی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مناسبت یک سالگی کشتن سلیمانی آمریکا را تهدید کرد که ممکن است «کسی در خانه‌های آنها» از عاملان «جنایت انتقام بگیرد». وی گفت: « مسیر ما همچنان همان مسیر است، مطمئن باشید حتی ممکن است، از درون خانه شما کسانی پیدا شوند که پاسخ این جنایت شما را بدهند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه − = 0