اخبار

بازیابی هویت آسیایی، صلح و ثبات را برای منطقه و جهان به ارمغان می‌آورد

معاون وزارت خارجه گفت: بازیابی هویت آسیایی، صلح و ثبات را برای منطقه و حتی جهانی به ارمغان خواهد آورد.

سی‌امین نشست رایزنی‌های سیاسی میان وزارتخارجه‌های ایران و ژاپن، روز شنبه ۱۹ فروردین ماه در تهران برگزار شد. این نشست که سه ساعت به طول انجامید، هیات‌های دو کشور به ریاست علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان و یامادا معاون ارشد سیاسی وزارت خارجه ژاپن به بحث و بررسی مسایل مختلف در روابط ایران و ژاپن در پرتو تحولات جهانی پرداختند. معاون وزارت خارجه ایران با اشاره به ظرفیت‌های متنوع برای همکاری میان دو کشور اظهار داشت: ارتقای همکاری‌های تهران و توکیو، علاوه بر تامین منافع دو ملت، بسترساز صلح و ثبات است و منافع هیچ طرفی را تهدید نمی‌کند.

علی باقری با اشاره به پیشینه تاریخی دو کشور در قاره آسیا تاکید کرد: تحولات اخیر در مناسبات میان کشور‌های منطقه خلیج فارس نشان داد بازیابی هویت آسیایی، صلح و ثبات را برای منطقه و حتی جهانی به ارمغان خواهد آورد. معاون وزارت خارجه کشورمان با اشاره به جنایت‌های اخیر رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی، بر ضرورت اتخاذ تدابیر بازدارنده همه دولت‌ها به‌ویژه دولت‌های غربی تاکید کرد و اظهار داشت: محکومیت صریح این جنایات کمترین اقدامی است که می‌توان در دفاع از مردم مظلوم فلسطین و رهایی حقوق بشر از اسارت منافع و سیاست‌های چند قدرت غربی انجام داد.

در این نشست، معاون ارشد سیاسی وزارت خارجه ژاپن با تاکید بر دوستی دو ملت و روابط مبتنی بر احترام متقابل دو دولت ایران و ژاپن، به ظرفیت‌های ارتقای مناسبات دوجانبه اشاره نمود و تصریح کرد ژاپن مصمم است تا فراتر از روابط دوجانبه، پیوند‌های خود در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی را با ایران گسترش داده و آن را تحکیم بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× نُه = 54