اخبار

بایدن با «تروریستی» خواندن روسیه مخالفت کرد

 چند ماه بعد از حمایت نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و برخی چهره‌های ارشد کنگره برای به رسمیت شناختن روسیه به عنوان «دولت حامی تروریسم»، جو بایدن می‌گوید که نباید چنین کاری انجام شود.

منابع رسانه‌ای غربی از واشنگتن دی سی پایتخت آمریکا خبر دادند، جو بایدن رئیس‌جمهور دموکرات آمریکا در جریان یک نشست با سوال خبرنگاری با موضوع تلاش‌ها به منظور تروریستی خواندن روسیه مواجه شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یک خبرنگار از بایدن سوال کرد که آیا آمریکا باید روسیه را به دلیل حمله نظامی به اوکراین، به عنوان «دولت حامی تروریسم» به رسمیت بشناسد.

رئیس‌جمهور آمریکا که دولتش از زمان آغاز بحران اوکراین تحریم‌های بی سابقه‌علیه روسیه اعمال و به دیگر کشورها برای انزوای مسکو فشارهای زیادی وارد کرده است، به سوال خبرنگار اینطور جواب داد: «نه» (آمریکا نباید روسیه را حامی تروریسم بخواند).

جواب کوتاه و مخالفت رئیس‌جمهور آمریکا با تروریستی شناختن روسیه به دلیل جنگ اوکراین در شرایطی انجام شده که نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان این کشور به همراه برخی دیگر از چهره‌های شناخته شده کنگره خواستار انجام چنین کاری شده‌اند.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا بعد از سفر چند ماه قبل خود به کی‌یف و دیدار با رئیس‌جمهور اوکراین، از ایده تروریستی خواندن روسیه حمایت کرد و به دنبال آن، برخی دیگر از قانونگذاران ارشد کنگره هم حمایت خودشان را از این موضوع اعلام کردند.

اواخر تیرماه بود که در خبرها آمده بود رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه این کشور را در رابطه با مواضع علیه روسیه تهدید کرده است.

طبق گزارش‌ها، پلوسی در تماسی تلفنی با بلینکن هشدار داده چنانچه دولت آمریکا با استفاده از اختیارات اجرایی خود روسیه را «دولت حامی تروریسم» معرفی نکند کنگره این کار را انجام خواهد داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ یک = 6