اخبار

برگزاری نشست سه روزه پارلمانی عربی در بغداد

 بغداد خود را آماده میزبانی سی‌وچهارمین کنفرانس اتحادیه پارلمانی عربی‌آماده می‌کند که از روز پنج‌شنبه آینده به مدت 3 روز برگزار می‌شود.

در این راستا، «احمد الصفدی» رئیس مجلس اردن، تأکید کرد که عراق یکی از محورهای ثبات در منطقه است و روابط عراق و اردن در بهترین حالت است.

وی از رؤسای پارلمان‌های کشورهای عربی دعوت کرد که در نشست اتحادیه پارلمان‌های عربی در بغداد شرکت کنند و افزود که اردن از همه تلاش‌ها برای بازیابی نقش منطقه‌ای و مؤثر عراق در منطقه حمایت می‌کند.

وی افزود: عبدالله دوم شاه اردن در جریان نشست همکاری و شراکت بغداد که در اردن اخیرا برگزار شد، پیام روشنی ارسال کرد که مفاد آن نقش محوری و اصلی عراق در منطقه است و اینکه امنیت و ثبات آن رکن اساسی ثبات کل منطقه است.

الصفدی در گفتگو با الصباح عراق افزود: روابط اردن و عراق ریشه دار است. روابط پارلمانی میان دو کشور در بالاترین سطح قرار دارد. هماهنگی و همکاری مستمری با پارلمان عراق در همه زمینه‌ها برقرار است که به منافع دو کشور برادر و نیز جهان عرب و اسلام مربوط می شود.

وی درباره نشست پارلمانی های عربی در بغداد هم گفت: ما به حجم مشارکت گسترده از سوی روسای پارلمان های عربی در بغداد طی روزهای آتی، واقف هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شش + = 10