اخبار

برگزاری نشست کمیته مشترک مشورت‌های سیاسی ایران و عمان

نهمین دوره مشورت های سیاسی میان جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان با حضور علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه در روز یکشنبه ۲۱ اسفند در مسقط پایتخت عمان برگزار شد.

در این نشست شیخ خلیفه الحارثی معاون امور دیپلماتیک وزارت خارجه عمان ریاست هیأت عمانی را بر عهده داشت ، موضوعات اصلی مورد علاقه دوجانبه، منطقه ای و بین المللی به طور مبسوط در این جلسه مورد بررسی قرار گرفته و دو طرف دیدگاه های خود را بیان نمودند.

باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان برگزاری این نشست را فرصتی برای بررسی جنبه های مختلف روابط دو کشور خصوصا در بخش سیاسی و نشان دهنده اراده دو کشور برای توسعه روابط دانست.

وی ادامه داد: فضای جدید منطقه ای اهتمام بیشتری برای رایزنی بین مقامات دو کشور را می طلبد.

خلیفه الحارثی معاون سیاسی وزیر خارجه عمان نیز اظهار داشت: در سالهای اخیر شاهد افزایش رشد تبادل تجاری بین دو کشور بوده ایم و این افزایش نشان می دهد ظرفیت لازم برای ارتقای همکاری تجاری بین دو کشور وجود دارد و باید از این ظرفیت استفاده کنیم.

وی ادامه داد: سلطنت عمان در دوره نوین که از حکمرانی سلطان قابوس آغاز شده است، به دنبال افزایش تعامل و همکاری با هدف برقراری و حفظ صلح در منطقه بوده است و در تعامل با جمهوری اسلامی ایران نیز این رویکرد را دنبال نموده است.

در پایان این نشست صورتجلسه مربوط به نهمین نشست کمیته مشترک راهبردی توسط باقری و خلیفه الحارثی به امضا رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 4 = چهار