اخبار

«بوئنوس آیرس تایمز» گزارش داد؛ آمریکا و اروپا در مسیر فروپاشی

تارنمای «بوئنوس آیرس تایمز» امروز (شنبه) با بیان اینکه ایالات متحده و اروپا در مسیر فروپاشی هستند، گزارش داد: آشفتگی‌های سیاسی، چیزی فراتر از آنچه آشکار است را منعکس می‌کند و در همه کشورهای غربی، مردم از وضعیت موجود ناراضی هستند و بیم دارند که شرایط به زودی بدتر شود.

به گزارش ایرنا، این تارنمای آرژانتینی گزارش داد: چند هفته گذشته برای کسانی که می‌خواهند ببینند تمدن غرب در حال فروپاشی است، فرصت بسیار خوبی بوده است. رویدادهای سیاسی اخیر حاکی از آن است که بیشتر کشورهای غربی از یک بحران روانی جمعی رنج می‌برد.

«بوئنوس آیرس تایمز» افزود: تاکنون، کشورهای اصلی انگلیسی‌زبان که در آن‌ها سیاست مدت‌هاست تحت سلطه چند حزب بزرگ که بیش از یک قرن از عمرشان می‌گذرد، در برابر وسوسه ترک چنین سنت‌هایی مقاومت کرده‌اند، اما آنها نیز ممکن است به آن نقطه نزدیک شوند.

بر اساس این گزارش، در آمریکا از رای‌دهندگان خواسته می‌شود که میان رواداری به مردی که گویا سالخورده است برای اینکه در کاخ سفید بماند [جو بایدن] و اجازه دادن به یک خودشیفته که به طور کامل غیرقابل اعتماد است و با قانون مشکل دارد تا مقام پیشین خود را پس بگیرد [دونالد ترامپ]، یکی را انتخاب کنند.

هشدارها مبنی بر اینکه انتخاب هر یک از آنها می‌تواند زمینه را برای یک جنگ داخلی فراهم کند، ممکن است بعید به نظر برسد اما این واقعیت که کشوری مملو از استعداد و انرژی مانند ایالات متحده تدبیر کرده که خود را در چنین آشفتگی عجیبی قرار دهد، به ما می‌گوید در دموکراسی‌ای که همیشه به خود می بالد که سرمشقی برای بقیه جهان است، چیزی به طور وحشتناک اشتباه شده است.

از سوی دیگر، در فرانسه، حزب میانه‌رو امانوئل مکرون کنار گذاشته شده است، بنابراین اکنون انتخاب بین حزب راست افراطی به ریاست مارین لوپن و حزب چپ به رهبری ژان لوک ملانشون است.

طبق این گزارش، اتفاقی مشابه می‌تواند برای آلمان نیز در انتظار باشد، جایی که سوسیال دموکرات‌های اولاف شولتس صدراعظم آلمان با مشکلی جدی روبه‌رو هستند.

«بوئنوس آیرس تایمز» ادامه داد: اگر روندهای کنونی برای مدت طولانی‌تری ادامه یابد، آمریکا و اتحادیه اروپا به سمت یک فاجعه اجتماعی-اقتصادی و سیاسی پیش می‌روند، در حالی که هیچ کس نمی‌داند برای جلوگیری از این اتفاق، چه کاری می‌توان انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 + هشت =