بیانیه

بيانيه مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت فجايع غزه توسط رژيم صهيونيستی

بسم الله الرحمن الرحيم

 

مردم بی‌گناه غزه بيش از يك‌سال است كه به صورت مداوم انواع فشارها و اقدامات غيرانسانی صهيونيسم بين‌الملل را متحمل می‌شود. حيات و زندگی عادی كودكان، زنان، سالخوردگان و بيماران ساكن اين شهر به دليل محاصره و انسداد مسير واردات كالاهای اساسی و مورد نياز عموم، در معرض خطر جدی قرار دارد، اما بازهم رابطه قدرت و سايه شوم آن بر كرامت بشری، مانع از اقدام شايسته سازمان‌های بين‌المللی شده و حتی مانع از توزيع كمك‌های امدادی دولت‌ها و سازمان‌های غيردولتی ميان مردم شده‌اند.

اشغالگران كه به تكيه بر زر و زور، حريم حيات اجتماعی و امن‌بخشی از جامعه بشری را تسخير كرده‌اند، اكنون با تحريك و تهييج احساسات، شهرك‌نشين‌های صهيونيستی را به نيروهای رزمی و پنهان صهيونيسم تبديل كرده و آن‌ها را به قتل عام و برخورد نظامی با ساكنان غيرنظامی و بی‌دفاع غزه ترغيب كرده و نه تنها از اين اقدامات غيرانسانی و كشتار فجيع مردم اين شهر جلوگيری نمی‌كنند، بلكه موجبات تسهيل اين اقدامات ضدبشری را فراهم می‌سازند.

وضعيت رفاهی و امكانات اوليه زندگی ساكنان غزه به‌دليل سياست‌های تروريستی رژيم و با حمايت قدرت‌های هژمون و برخی دولت‌های بی‌مسؤليت منطقه، بسيار بحرانی است. بحران در غزه، بيش از هر چيز متوجه مردمی غيرنظامی است كه بنا به اعتقاد و علاقه خود، جنبشی مردمی و متعلق به خود را مورد حمايت معنوی قرار داده‌اند.

بخشی از بيانيه:

مردم بی‌گناه غزه بيش از يك‌سال است كه به صورت مداوم انواع فشارها و اقدامات غيرانسانی صهيونيسم بين‌الملل را متحمل می‌شود. حيات و زندگی عادی كودكان، زنان، سالخوردگان و بيماران ساكن اين شهر به دليل محاصره و انسداد مسير واردات كالاهای اساسی و مورد نياز عموم، در معرض خطر جدی قرار دارد.

صهيونيسم بين‌الملل، ضمن نقض آشكار موازين بين‌المللی حقوق بشر و بشردوستانه، اين شهر بی‌دفاع و غيرنظامی را به عنوان منطقه و هدفی نظامی، بلكه محدوده دشمن تعريف كرده و كليه اقدامات نظامی عليه ساكنان آن‌را مجاز شمرده و صلح در منطقه را به‌شدت در معرض خطر و تهديد قرار داده است، اما شورای امنيت از شناسائی وضعيت تهديد يا نقض صلح و حتی نقض فاحش حقوق بشر مردم غيرنظامی غزه استنكاف می‌ورزد، چرا كه در اين صورت بايد به عامل تهديد يا ناقض صلح نيز اشاره كند. به‌علاوه به گزارش‌های كميسر عالی حقوق بشر نيز وقعی نكرده است.

به‌راستی مشاهده اقدامات تروريست دولتی در كشتار فجيع و اعمال فشارهائی كه مردم غيرنظامی اين ديار را به قحطی و گرسنگی می‌كشاند، چگونه برای مجامع طرفدار صلح واقعی و عادلانه در جهان معاصر قابل تحمل است؟

مجمع جهانی صلح اسلامی ضمن محكوميت قاطع اقدامات تروريستی رژيم غاصب صهيونيستی در نوار غزه و محاصره اين شهر و همچنين دامن زدن به اقدام نظامی شهرك‌نشينان صهيونيست عليه مردم بی‌دفاع اين شهر، جامعه بين‌المللی و كليه آزادی‌خواهان و طرفداران واقعی صلح را به شكستن سكوت فرا می‌خواند.

مجمع جهانی صلح اسلامی از همه سازمان‌های غيردولتی و جنبش‌های صلح‌طلب جهان و آزادی‌خواهان از جمله كميته بين‌المللی صليب سرخ می‌خواهد ضمن اعلام جهانی محكوميت جنايات جنگی و ضدبشری و تروريست دولتی صهيونيست‌ها و شهرك‌نشينان عليه مردم غيرنظامی غزه، مأموريت‌های انسانی خود را در قبال اين مردم مظلوم و عضو جامعه بشری ايفا كنند و برای اعلام هم‌دردی با اين مردم و قربانيان جنايات غزه، در برابر دفاتر سازمان ملل متحد و اركان آن در شهرهای مختلف جهان گردهم آمده و فرياد خاتمه دادن به اين وضعيت‌های ضدبشری و امدادرسانی سريع به مردم غزه را خواستار شوند.

 

مجمع جهانی صلح اسلامی

چهارشنبه 20 آذر 1387

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت − = 2