بیانیه

بيانیه دپارتمان دانشگاهیان مجمع جهاني صلح اسلامي در محکومیت ترور

بسم الله الرحمن الرحیم

 

بيانیه دپارتمان دانشگاهیان مجمع جهاني صلح اسلامي در محکومیت ترور

دانشمند هسته­ای شهید دکتر مسعود علیمحمدی

شهادت اندیشمند ودانشمندفیزیک هسته ای ایران دکتر مسعود علی محمدی در عملیات تروریستی اخیر را به عموم مردم عزیز و رهبر معظم انقلاب تسلیت عرض می نمائیم.

در شرایطی که قدرتهای بزرگ به خصوص امریکا سنگ حفظ صلح و حمایت از حقوق بشر به سینه می زنند و محافل مختلف بین المللی را به بررسی آنها مشغول ساخته اند، در جای جای دنیا با حمایت از رژیم صهیونیستی وگروههای تروریستی و برانداز، استقلال ملتها را در معرض تهدید قرار می دهند. این قدرتها با دستاویز قراردادن تروریسم، ملتهای مستقل را تحت اشغال و تجاوز نظامی قرار داده اند و برای دستیابی به اهداف شان حتی تروریسم را در کشورهای مختلف ترویج نموده اند. ایران اسلامی نیز که قربانی مدام سیاست های سلطه در گسترش تروریسم بوده است، این بار نیز یکی از فرزندان خدوم خود را از دست داد و اما خون این شهید و دیگر بیگناهان و قربانیان ترور، همانند گذشته، اشغالگران و سلطه خواهان را  رسواتر خواهد کرد.

مجمع جهانی صلح اسلامی ضمن تسلیت این اقدام تروریستی و محکوم کردن قدرتهای بزرگ و دست نشانده های آنها، از سازمان ملل متحد به ویژه شورای امنیت واز دیگر سازمانهای مدافع حقوق بشر می خواهد ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی، قدرت های اشغالگر و ضد استقلال ملت ایران را از ادامه حمایت و تامین مالی گروههای تروریستی بازدارند؛ مجمع جهانی صلح اسلامی از قوه قضائیه، وزارت اطلاعات، وزارت امور خارجه و دیگر نهادهای کشورمان می خواهد ضمن بررسی سریع موضوع، عاملان این فعالیت های تروریستی را شناسائی، محاکمه و مجازات کنند و ضمن اقدام حقوقی بین المللی علیه دولتهای خارجی حامی گروههای تروریستی ضدملت ایران، تدابیر مناسب سیاسی و دیپلماتیک را در حمایت از حقوق قربانیان تروریسم اتخاذ نمایند.

 

مجمع جهانی صلح اسلامی

دیماه ١٣٨٨

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


یک − = 0