اخبار

بیانیه آمریکا، انگلیس و فرانسه در تاکید بر حمایت بی پایان از اوکراین

آمریکا، فرانسه و انگلیس در بیانیه‌ای مشترک بر حمایت قاطعانه خود از اوکراین تاکید کرده و گفتند: ما همچنان به حمایت از تلاش‌های اوکراین برای دفاع از خاکش تا هر زمان که طول بکشد، متعهد هستیم.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، در این بیانیه آمده است: این سه کشور همچنین بار دیگر ادعای روسیه مبنی بر اینکه اوکراین در حال آماده شدن برای استفاده از یک “بمب کثیف” در خاک خود و مقصر جلوه دادن مسکو است را رد کردند.

در این بیانیه آمده است:  جهان به ماهیت واقعی هرگونه تلاش برای استفاده از این ادعا به عنوان بهانه‌ای برای تشدید تنش‌ها واقف است. ما هرگونه بهانه برای تشدید تنش‌ها توسط روسیه را رد می‌کنیم.

وزرای دفاع آمریکا، فرانسه و انگلیس با سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه به درخواست خودش گفت‌وگو کردند و همگی ادعاهای کاملا نادرست روسیه دال بر اینکه کی‌یف از این بمب به عنوان یک اقدام تحریک آمیز استفاده خواهد کرد، رد کردند.

یک بمب کثیف یا وسیله پخش رادیولوژیکی نوعی از سلاح رادیولوژیکی است که مواد رادیواکتیو را با مواد منفجره متداول ترکیب می‌کند.

شویگو این ادعا را در جریان گفت‌وگوهایش با همتایانش از چندین کشور غربی از جمله لوید آستین، رئیس پنتاگون مطرح کرد.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا نیز تماس تلفنی با دیمیترو کولبا، همتای اوکراینی‌اش برقرار کرد که در جریان آن این دو دیپلمات درباره این ادعاهای روسیه گفت‌وگو کردند.

پیش‌تر لوید آستین برای دومین بار در این هفته با شویگو گفت‌وگوی تلفنی برقرار کرده بود.

پت رایدر، سخنگوی پنتاگون در بیانیه‌ای گفت: لوید آستین هرگونه بهانه روسیه برای تشدید تنش‌ها را رد کرد و بار دیگر بر ارزش مکالمات مداوم در بحبوحه جنگ روسیه علیه اوکراین تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 6 = بیست چهار