بیانیه

بیانیه شماره 2 مجمع جهانی صلح اسلامی در محکومیت جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در فلسطین

بسمه تعالی

جنایات رژیم صهیونیستی در آخرین روزهای ماه رمضان در سرزمین‌های اشغالی و قدس شریف که موجب به خاک و خون کشیدن تعداد زیادی از مردم مظلوم و بی‌گناه فلسطین شده است، احساسات هر انسان آزادی خواه و بشر دوست را جریحه دار کرد.
آیا کوچاندن اجباری فلسطینی‌ها از محله الشیخ جراح قدس اشغالی، بر خلاف قواعد و مقررات بین المللی نیست؟ آیا همین سکوت سازمان های مدافع حقوق بشر و برخی دولت های غربی و منطقه نیست که باعث جری تر شدن دولت غاصب صهیونیستی شده و ساکنان مظلوم فلسطین را بیش از گذشته به نماد مظلومیت در جهان تبدیل کرده است؟ چرا عده ای بانگ حمایت از حقوق بشر سر می دهند، اما در قبال جنایت رژیم صهیونیستی در قتل عام مردم بیگناه غزه سکوت کرده اند؟
حرکات اخیر صهیونیست ها برای کوچ اجباری فلسطینیان از قدس و به ویژه حملات وحشیانه آنان در غزه که موجب کشته و زخمی شدن صدها زن و کودک بیگناه شده است، دل هر آنسان آزادی خواه و بشر دوستی را به درد آورده است و چهره سیاه، واقعی و ضد بشری صهیونیست‌ها و غربی‌ها و حقوق بشر آمریکایی را به دنیا نشان داده است.
مجمع جهانی صلح اسلامی تهاجم و هتک حرمت ساکنان قدس و نوار غزه را به شدت محکوم می کند و موارد زیر را مورد تأکید قرار می دهد:
1. سازمان ملل متحد و به ویژه شورای امنیت باید بدانند که اقدامات و فعالیت های آنان همواره از سوی جهانیان مورد ارزیابی و قضاوت قرار می گیرد. از این رو لازم است در قابل این جنایات ساکت ننشیند و هر چه سریعتر و با اقدامات مناسب، تدابیر لازم را برای متوقف کردن اینگونه اقدامات به کار گیرند.
2. دبیرکل سازمان ملل متحد به عنوان مهمترین شخصیت این سازمان جهانی، باید تمام تلاش های خود را برای جلوگیری از نقض حقوق مردم مظلوم فلسطین و نوار غزه به کار برد و از ظرفیت های این سازمان و موسسات وابسته به آن برای امدادرسانی و حمایت از قربانیان و مناطق آسیب دیده انجام دهد.
3. سازمان کنفرانس اسلامی باید با برگزاری جلسات فوق العاده به بررسی فوری این موضوع بسیار مهم و انسانی بپردازد و اقدامات مقتضی را در دفاع از حقوق مسلم مردم مظلوم فلسطین انجام دهد.
4. از همه آزادی خواهان، نخبگان و سازمان های دولتی و غیردولتی تقاضا داریم در مقابل اینگونه جنایات ساکت ننشیند و با اقدامات متناسب ضمن افشاگری و محکومت این جنایات، توقف اقدامات یکجانبه دولت غاصب اسرائیل علیه فلسطینی‌ها را تا احقاق حقوق واقعی و دائمی آنان پیگیری نمایند.
5. برخی دولت های منطقه که مقهور و مغلوب فریب وعده های ظاهری و دروغین این رژیم غاصب شده اند بدانند که اینگونه جنایات نمی تواند پیام آور صلح و امنیت در منطقه باشد، بنابراین دست از خفت و خواری بردارند و بیش از پیش دولتمردان و مردم کشور های خود را نزد افکار عمومی جهان سرافکنده نسازند.
در پایان، ساکنان بی دفاع و مردم مظلوم فلسطین و همۀ انسان های آزاده بدانند که وعده حق فرا می رسد و ظلم به پایان خواهد رسید. بنابراین لازم است فلسطینیان بر خواستۀ به حق خود استوار بمانند و در این راه دست از مقاومت نکشند و بدانند که پیروزی با حق است و انسان های آزادی خواه و ملت های آزاده همواره در کنار آنها خواهند ماند.
مجمع جهانی صلح اسلامی
اردیبهشت ماه 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 5 = چهل پنج