اسلاید شو

بیانیه قدردانی مدیران و کارگزاران وزارت خارجه از امام خامنه‌ای

بیانیه قدردانی مدیران و کارگزاران وزارت خارجه از امام خامنه‌ای

روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور ،‌ مدیران و کارگزاران وزارت امور خارجه در بیانیه خود از اعتماد مقام معظم رهبری به وزارت امور خارجه و توصیه‌های راهبردی ایشان قدردانی کردند.

روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور ،‌ مدیران و کارگزاران وزارت امور خارجه در بیانیه‌‌ای قدردانی خود از محضر مقام معظم رهبری از اعتماد معظّم‌له به وزارت امور خارجه و توصیه‌های راهبردی ایشان و با درک اهمیت سیاست خارجی و تاثیرات آن بر کشور، اطمینان دادند که ‌رهنمودهای ارزشمندشان را با جان و دل، اجرایی و پیگیری نموده و در حفظ و پاسداری از هویّت اسلامی، انقلابی و ملی از همه ظرفیت‌ها استفاده کنند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر مبارک مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای دامت برکاته

سلام علیکم؛

با درود به روح مطهّر حضرت امام راحل عظیم‌الشان (رحمه الله علیه) و شهدای طریق حقّ و با تبریک دهه کرامت و میلاد حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) و حضرت ثامن الحجج (علیه آلاف التحیه و الثناء)،‌ خداوند متعال را شاکریم که دگربار این توفیق برای ما روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور،‌ مدیران و کارگزاران وزارت امور خارجه حاصل گردید تا در نشستی سرشار از محبّت، دلبستگی و ارادت، رهنمودهای حکیمانه معظّم‌له را به گوش جان شنیده و آن را حجّت و چراغ راه خویش قرار دهیم.

بدون شک دیدار و میثاق مجدّد فرزندانتان در وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، قوّت قلبی دوچندان برای ادامه راه پر فراز و نشیب در مناسبات بین‌المللی و امید به موفقیت در تحقّق اهداف سیاست خارجی کشور عزیزمان و انجام مسئولیّت‌های خطیر در شرایط پیش‌رو است.

بر خود لازم می‌دانیم که با اتکاء به توصیه‌های حکیمانه معظّم‌له و نصب‌العین قراردادن اصل عزت،‌ حکمت و مصلحت، تلاش‌ خویش را برای پیشبرد اهداف مقدّس نظام جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر دیپلماسی عزّت‌مدار، تعاملات خردمندانه و محاسبه شده و انعطاف مبتنی بر مصلحت به منظور عبور از موانع قرار دهیم.

بیانات حضرتعالی در تبیین الگوی دیپلماسی کارآمد و موفّق و نیز تبیین شرایط حاکم بر تحولات جهانی، راهبردی دقیق برای رویکرد سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و مبنای مستحکمی جهت بازطراحی دیپلماسی کشور است که بر این اساس، وزارت امور خارجه تمام مساعی خویش را به کار خواهد گرفت تا افق پیش رو را در این چارچوب ترسیم نماید. دستگاه دیپلماسی ضمن برنامه‌ریزی جامع و توجه جدی به ضوابط شش‌گانه مدّنظر معظّم‌له،‌ اهتمام خود را جهت اقناع گفتمان عدالت محور و جهان شمول انقلاب اسلامی و تقویت هرچه بیشتر نقش و جایگاه ایران عزیز،‌ در نظم در حال تحول جهانی بکار خواهد بست.

همان گونه که در بیانات معظّم‌له نیز مورد تاکید قرار گرفت، دستگاه دیپلماسی براساس رویکرد دولت مردمی، بر آن است تا با جذب و تربیت نیروی جوان متعهد، انقلابی و مجهز به دانش دیپلماسی و همزمان بهره‌مندی از تجربیات غنی و توان کارشناسی وزارت امور خارجه،‌ برای صیانت از منافع ملی و حقوق ایرانیان در سراسر جهان بیش از پیش کوشا باشد.

همان گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند بسط و تعمیق قلمرو کنشگری جمهوری اسلامی ایران در عرصه منطقه و جهان،‌ به عنوان یک ضرورت اساسی در دستور کار مستمر دستگاه دیپلماسی قرار گرفته که امید است با عنایات حضرت ولی عصر (ارواحنا له الفداء) به نقاط عطف تازه‌ای در این عرصه دست یابد.

با قدردانی مجدّد از اعتماد معظّم‌له به وزارت امور خارجه و توصیه‌های راهبردی حضرتعالی و با درک اهمیت سیاست خارجی و تاثیرات آن بر کشور، اطمینان مییدهیم که ‌رهنمودهای ارزشمندتان را با جان و دل، اجرایی و پیگیری نموده و در حفظ و پاسداری از هویّت اسلامی، انقلابی و ملی از همه ظرفیت‌ها استفاده خواهیم کرد.

عزت، سلامتی و توفیقات مقام عظمای ولایت را از درگاه خداوند متعال خواستاریم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور ،‌ مدیران و کارگزاران وزارت امور خارجه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه − 1 =