بیانیه

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت هفتم تیر و شهادت حضرت امیر(ع)

وقوع انقلاب اسلامى و تشكيل نظام اسلامى در ايران که با مبارزات طولانى‏ ملت به رهبری امام خمینی (ره)، براى حفاظت از اندیشه های والای اسلامی و در جهت اعتلای عزت و کرامت انسانی انجام شد، عصر جديدى با خصوصياتى متمايز در جهان به وجود آورد. انقلاب اسلامی با آرمان های والای خود همچون: حمایت از مظلومان، صلح و عدالت جهانی، مبارزه با ظالم در اقصی نقاط جهان و … برگ جدیدی در تاریخ بشریت گشود. امری که به مذاق استعمارگران و زورگویان داخلی و خارجی خوش نمی آمد و باعث شد انقلاب اسلامی از همان آغاز با ناملایمات و چالش هایی مواجه شود.
جنگ، تحریم، حذف و ترور مسئولان و مقامات عالی رتبه نظام از جمله اقدامات استعمارگران خارجی بود که بعضاً با همراهی عوامل فریب خورده داخلی بر نظام و کشور تحمیل گردید.
هفتم تیرماه 1360 ، یکی از فجایع تروریستی غرب به سرکردگی آمریکا بود که به شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی (ره) و هفتاد و دو تن از نيروهاي متعهد، مؤمن و فداكار انقلاب و طيف برجسته‌اي از نخبگان، شخصيت‌ها و سرمايه‌هاي انساني كارآمد و مؤثر كشور، یاران صدیق امام و انقلاب در انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی صورت گرفت. این فاجعه یکی از از صحنه‌های عبرت انگیزی است که اتحاد شوم منافق داخلی و تزویر خارجی در برابر نظام، انقلاب و ملت ایران را نشان داد.
مجمع جهانی صلح اسلامی، تفکر و آرمان بلند آیت الله دکتر بهشتی(ره) و همراهانش که برگرفته از آموزه های متعالی اسلام راستین بوده است، را در راستای تحقق همه جانبه عدالت اسلامی و حفظ کرامت انسانی می داند.
مجمع جهانی صلح اسلامی معتقد است، برخلاف رؤیای غرب به سرکردگی آمریکا و منافقین این حادثه غم انگیز نه تنها به قرار گرفتن نظام اسلامی در سراشیبی سقوط و فروپاشی منجر نشد؛ بلکه خود عاملی مهم و سرنوشت ساز درجهت برملا شدن توطئه‌های نظام سلطه و استکبار و چهره منفور منافقین و شکل گیری وحدت و یکپارچگی ایرانیان و عزم و اراده آنان برای مقابله با گروهک‌های ضد انقلاب و تروریسم تبدیل شد.
این مجمع به عنوان یک نهاد غیردولتی، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر، این فاجعه را از وقايع معنادار و ماندگاري می داند كه همواره مي‌تواند رسوايي منافقين ضد خلق و مدعيان حقوق بشر و تهي بودن شعار كانون‌هاي دغل باز و وابسته به نظام سلطه در مبارزه دروغين با تروريسم را به جهانيان نشان دهد.
مجمع جهانی صلح اسلامی همواره هرگونه اقدام تروریستی در نقاط مختلف جهان را محکوم کرده و بر ضرورت مقابله با پدیده شوم تروریسم توسط مجامع بین المللی و نهادهای مدافع حقوق بشر تأکید می کند.
همچنین، مجمع جهانی صلح اسلامی این روز را که مصادف با 21 رمضان سالروز شهادت امیرعدالت طلبان و حامی مظلومان، حضرت علی (ع) شده است، به تمامی شیعیان و آزادیخواهان جهان تسلیت عرض نموده و توجه همگان به ویژه نخبگان و اندیشمندان را به سخنان گهربار، عدالت محور و ظلم ستیز آن بزرگوار جلب می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− سه = 1