بیانیه

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت شهادت عالم دینی «شیخ نمر باقرالنمر»

مجمع جهانی صلح اسلامی با صدور بیانیه ای شهادت مظلومانه شیخ نمر باقر النمر روحانی عدالت طلب عربستان را به جامعه اسلامی و انسان های آزادی خواه جهان تسلست عرض می کند.

متن بیانیه بدین شرح می باشد:

بسمه تعالی
« وَمَنْ قُتِلَ مَظْلُومًا فَقَدْ جَعَلْنَا لِوَلِیِّهِ سُلْطَانًا فَلَا یُسْرِفْ فِی الْقَتْلِ إِنَّهُ کَانَ مَنْصُورًا»
این سازمان بین المللی مردم نهاد، اعدام عالم عدالت خواه آیت الله نمر باقر النمر را در ایام وحدت مسلمین، اوج بی تدبیری آل سعود و ناشی از فتنه ی صهیونیزم می داند و ضمن هشدار به آل سعود به جهت اقدامات ضد حقوق بشری و خلاف مصالح مسلمانان در جهان، آن را موجب تخریب چهره کشورهای اسلامی در جهان می شمارد و بر محورهای زیر تاکید می کند.
مجمع جهانی صلح اسلامی ضمن محکومیت اقدام آل سعود در اعدام شیخ نمر باقر النمر، یادآور می شود که چنین اقداماتی بدون شک باعث خوشحالی صهیونیزم و تشدید تنش‌های فرقه‌ای می شود که به هدایت دولت های استعمارگر و ضد بشری صورت می پذیرد و تاکنون اثرات مخرب زیادی را در منطقه به همراه داشته است.
مجمع جهانی صلح اسلامی تأکید می کند؛ امروز بیش از هر زمان دیگری جهان اسلام برای مبارزه با توطئه‌ها دشمنان اسلام، نیازمند اتحاد و یکپارچگی جهانی است. امری که باید مورد توجه همه کشورهای اسلامی به ویژه رژیم سعودی قرار گیرد که مکرر با تحرکات ضد بشری باعث شکل گیری تصویری نامطلوب از اسلام می شود.
مجمع جهانی صلح اسلامی ضمن تأکید بر وحدت اسلامی، خواهان تصمیم جدی و سریع سران کشورهای اسلامی در این خصوص است تا ضمن اتخاذ تصمیمات مناسب، مانع از بروز تفرقه و گسست در امت اسلامی شده و زمینه سوء استفاده صهیونیزم و کشورهای فرصت طلب و مغرض را در چالش به وجود آمده از بین ببرند.
اعدام شیخ نمر بدون محاکمه و تفهیم اتهام و بدون وجود یک دادگاه عادلانه اسلامی، خلاف تمامی اصول و قواعد اسلامی و همچنین تمامی موازین حقوق بشری موجود می‏باشد. به باور مجمع این اقدام غیرانسانی و غیر عادلانه آل سعود در نتیجه بی‏تدبیری‏ها و بی توجهی به مصالح جهان اسلام  صورت گرفته است.
مجمع جهانی صلح اسلامی از منادیان صلح، دموکراسی، آزادی و نهادهای حقوق بشری در جهان درخواست می کند نسبت به اعدام این عالمی دینی که هرگز توطئه مسلحانه نداشته و یا پنهانی به توطئه علیه کشور متبوع خود نپرداخته است؛ و همواره خواستار حقیقت و احقاق حقوق مردم مظلوم سرزمین خود بوده است؛ ساکت ننشسته و به وظیفه انسانی خود عمل نمایند. آیا جز این است که شیخ نمر خواسته ای جز اجرای عدالت نداشت که یکی از بنیان های اعتقادی همه مسلمانان جهان و خواسته بر حق تک تک انسان ها است.
بی تردید اعدام این عالم دینی در ایام وحدت مسلمانان از جانب دولت عربستان، هدفی برهم زدن وحدت جهان اسلام نداشته و عمل غیر انسانی آل سعود ضایعه دردآور برای امت اسلامی رقم زده است و وقت آن است که کشورهای اسلامی به منافع بزرگ جهان اسلام بیندیشند و با حرکت  هم افزا در مسیر ایجاد تمدن بزرگ اسلامی حرکت کنند که همانا این مسیر طی طریق بر مدار سیره پیامبر اعظم (ص) بوده و تنها راه رستگاری و احیای تمدن بزرگ اسلام عزیز است.

مجمع جهانی صلح اسلامی
16دی ماه 1394

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 + هفت =