بیانیه

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت روز غزه

مجمع جهانی صلح اسلامی با صدور بیانیه ای به مناسبت روز غزه، خواستار تشکیل «کمیته جهانی پایان اشغال فلسطین» شد.
به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی صلح اسلامی، این تشکل مردم نهاد فعال در زمینه صلح عادلانه در منطقه و جهان، به مناسبت روز غزه بیانیه ای صادر کرد که متن کامل آن بدین شرح است:
29 دیماه، یادآور پیروزی مقاومت مردم غزه در برابر تجاوزها و جنایات رژیم صهیونیستی است. جهان و جهانیان از این مقاومت ها، درس گرفته و اوج ثبات قدم و استواری اراده یک ملت در برابر فشارها و اقدامات غیرانسانی رژیم اشغالگر و حامیان آن را شاهد بوده است. نبرد میان مقاومت و اشغال در فلسطین و از جمله غزه، در تاریخ بی نظیر است. بدون شک، همانگونه که ملل آزایخواه جهان امروز، عزم مردم غزه را گرامی می دارند، نسلهای آینده نیز به دلیری ها و جانفشانی های این مردم خواهند بالید.
در این میان، حمایت افکارعمومی و نهادهای مردمی جهان از مردم غزه را نیز باید ستود. روشنگری و حقیقت خواهی در شبکه های مردمی جهان امروز، به هر میزان که استقلال فکر و عمل آنها را از سیاست های غرب به دنبال داشته است، موجب حرکت های عظیم و قابل تحسین گردیده است؛ حرکت هائی که تحول در ساختار نظامی بین المللی و شکل گیری هندسه جدیدی از قدرت بر پایه نوعدوستی و صلح عادلانه جهانی را نوید می دهد. در پرتو چنین تحولاتی است که می توان انتظار داشت که آسیب های فراروی صلح و عدالت در منطقه و جهان، به ویژه بی تحرکی نهادهای بین المللی مسئول صلح و حتی افکار، ایده ها، اقدامات و مصوبات تهدید کننده صلح و عدالت در این نهادها، اصلاحاتی اساسی را  متحمل شوند.
مجمع جهانی صلح اسلامی، روز غزه را که یادآور مقاومت های پیروزمندانه و پیروزی اراده و قدرت ایمان بر زور و جنگ تجاوزکارانه است، تبریک گفته و آزادی هرچه سریعتر تمامی سرزمین های فلسطینی را از اشغال، آرزومند است. آزادی، حق و عدالت برای جهان، وعده الهی است و در وعده الهی، خلل و تردیدی نخواهد بود. همصدائی ملت و تشکل های مردمی ایران با غزه در چنین روزی، ترجمان مسئولیت پذیری در مسیر تحقق صلح و عدالت در منطقه و جهان است؛ مسیری که همچنان به دلیل سیاست های نادرست برخی دولتهای منطقه و سرکوب بیداری اسلامی حتی با نقض گسترده حقوق اساسی مردم، همچنان ناهموار و نیازمند همکاری و تعاون فکری و عملی باقیمانده است.
مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت این روز، از همه تشکل های مدنی ایران،  منطقه و جهان می خواهد تلاشهای خود را برای احقاق حقوق مردم غزه و پایان اشغال سرزمین های فلسطین، تجمیع نموده و کمیته «پایان اشغال فلسطین» را در فضای سایبری تشکیل دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 × سه =