بیانیه

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت نیمه شعبان

 

«وَ نُريدٌ أن نَمُنَّ عَلَي الَّذينَ استُضعِفوا فِي الاَرضِ وَ نَجعَلَهُمُ الاَئِمَّه وَ نَجعَلَهُمُ الوارِثينِ»

«مجمع جهانی صلح اسلامی» به عنوان یک نهاد غیردولتی فعال در زمینه برقراری صلح عادلانه در جهان، ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت قائم (عج) به مسلمانان و آزادی­خواهان جهان؛ تأکید می کند؛ صلح، امنیت و حفظ کرامت انسانی از ارزش­های اساسی در حیات فردی و اجتماعی انسانهاست که انسان از بدو خلقت جویای آن بوده و آنها را به عنوان یک آرمان مطلوب جست و جو و تعقیب نموده است. اما همواره خوی طمع ورزی و منفعت طلبی افراد، گروه­ها و جوامع متعددی باعث شده است دستیابی به این آرزوی فطری و ارزشی، تضعیف و یا غیرممکن گردد. به گونه­ای که امروزه کمتر نقطه­ای از جهان را بتوان یافت که در آن شاخص­های صلح عادلانه، امنیت و کرامت انسانی رعایت گردد.

از این رو شخصیت­ها، نخبگان، صلح­طلبان و عدالت جویان در سراسر جهان سعی دارند با آثار و فعالیت­های اجتماعی و انسانی خود در دنیای مملو از بی­عدالتی، خشونت و تروریسم روزنه­هایی به سوی صلح، امنیت و عدالت باز گشایند.

«مجمع جهانی صلح اسلامی» که بر اساس آرمان­های متعالی اسلامی یعنی صلح، عدالت، معنویت، کرامت و رستگاری انسان­ها، در راستای برقراری صلح عادلانه در جهان، فعالیت­های متعددی به انجام رسانیده است؛ بر این باور است در اندیشۀ سیاسى اسلام، صلح و همزیستى احترام آمیز، اساسى­­ترین اصل در مناسبات بین ­المللى است و از ارزش والایی برخوردار است. حال که جهان زور و سلطه برای کسب منافع خود با تهاجم نظامی، اقتصادی، فرهنگی و یا با ایجاد گروه­های تروریستی و حمایت از آنها و یا جنگ­های نیابتی، فضای بین­المللی را آکنده از ظلم، تجاوز، فساد، ناامنی و بی عدالتی ساخته­اند و نهادهای بین المللی به دلایل مختلف در رفع این ناملایمات ناموفق بوده اند، بیش از هر زمان دیگری وجود یک منجی و مصلح احساس می­گردد.

 

اعتقاد به منجی همواره در تمامی ادیان نهادینه شده و وجود داشته است؛ ما مسلمانان اعتقاد داریم ظهورحضرت حجت (عج) همان منجی موعود و آخر الزمان است که ظالمان، منافقان و حیله‎گران را از عرصه جهانی خارج خواهد ساخت و پرچم عدالت، صلح و رحمت حق تعالی را بر گستره زمین برافراشته تا حکومت بر پایۀ عدل الهی  و صلحی پایدار در سراسر گیتی استقرار یابد و آنچه غایت بعثت انبیاء و اولیای الهی (علیهم السلام) بوده تحقق یابد.

 

 

مجمع جهانی صلح اسلامی معتقد است؛ نیمه شعبان هر سال امید تازه‌ای در دل‌ها جوانه می­زند، تحولی جدید در افکار دنیای خسته از ظلم و جور و بیداد خودکامگان به وجود می­آورد و به آینده‌ای روشن و جهانی پر از عدل و داد می‌نگرد که دست ستمگران از آن کوتاه باشد.

وظیفه نخبگان، اندیشمندان و سازمان­های مختلف دولتی و غیر دولتی است که با معرفی اندیشه های الهی بپردازند و ایمان به مصلح موعود را در جهان مستقر سازند. مصلحی که وجود مقدسش تبلور یک الهام فطری است و انسان و دنیای مانده در تباهی، ظلم و بی عدالتی را به سمت نور الهی و صلح جهانی خواهد برد.

ای دل اگر عاشقی در پی دلدار باش                        بر در دل روز و شب منتظر یار باش

دلبر تو جاودان بر دل دل حاضر است                     رو در دل برگشای حاضر و بیدار باش

مجمع جهانی صلح اسلامی

22 اردبیهشت ماه 1396

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار − = 3