بیانیه

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت حلول ماه شوال و عید سعید فطر

 

ماه رمضان، ماه نزول قرآن، ماه ضیافت، عبادت و ذکر خدا و ماه استقامت، همزیستی و کسب ارزشهای معنوی به پایان رسید. عید فطر هدیه ای الهی به مومنانی است که پس از یک ماه روزه داری، عبادت خالصانه و تحمل گرسنگی و تشنگی به غبار روبی خانه دل پرداخته و اخلاص و ایمان را جایگزین پلیدی ها در دل و جان خود ساخته اند.

«مجمع جهانی صلح اسلامی» به عنوان یک نهاد غیردولتی فعال در زمینه برقراری «صلح عادلانه» در جهان، ضمن تبریک عید سعید فطر به امت اسلامی و مردم مسلمان ایران، با تأکید بر این که اسلام دین صلح، رحمت و عدالت است؛ بر وحدت مسلمانان، حفظ کرامت انسانها در سراسر عالم، نفی هر گونه ظلم، بی عدالتی و نسل کشی تأکید داشته و مسلمانان به ویژه نخبگان و اندیشمندان مسلمان را بهره گیری از مبانی معنوی و اصیل اسلامی و ضرورت هوشیاری در برابر توطئه و اختلاف افکنی های دشمنان دعوت می کند.

امت اسلامی در حالی به استقبال عید سعید فطر و شکرگذاری از معبود یکتا می پردازد که متأسفانه چالش ها و مشکلات عدیده ای، جهان و به ویژه کشورهای اسلامی را فراگرفته است. از یک سو غرب به رهبری آمریکا و به ویژه با روی کارآمدن ترامپ، با زیاده خواهی و خوی استعماری به ناامنی در جهان دامن می زند و از سوی دیگر به واسطۀ رفتارهای غیرعقلایی برخی دولتمردان کشورهای اسلامی، حوزه جغرافیای جهان اسلام مواجه با گرفتاری ها و مشکلات عدیده ای شده است.

عید فطر یکی از مشترکات اعتقادی همه فرقه های اسلامی است که باید با تمسک به آن ارزش های معنوی آن، امت اسلامی به هم نزدیکتر شوند و آن را وسیله ای برای ارتقای صلح عادلانه در جهان و از بین بردن اختلافات بین خود قرار دهند.

این مجمع معتقد است: همانگونه که امت اسلامی در ماه رمضان، عاشقانه و خالصانه به وظیفه خویش عمل کردند و با اطاعت از دستورات خداوند متعال، ضمیر باطن و روح و جان خود را از هر گونه آلودگی  پاک نمودند؛ امروز نیز با الهام گرفتن از مبانی صحیح اسلامی، دست در دست یکدیگر، متحد و یکصدا به سوی ساختن جهانی ایمن و عاری از بی عدالتی و ظلم و ستم گام بردارند.

مجمع جهانی صلح اسلامی

تیرماه 1395

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار + 5 =