بیانیه

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت پیروزی مردم فلسطین در جنگ 12 روزه

 

 

وعده پیروزی حق بر باطل و مظلوم بر ظالم وعده الهی است که در آن تردیدی نسیت. نمونه این وعده الهی را چند روز گذشته در سرزمین های اشغالی و توسط مقاومت مردم مظلوم فلسطین در نبرد 12 روزه با رژیم اشغالگر قدس شاهد بودیم.

رژیم غاصب صهیونیستی که از حمایت دولت های استعمارگر برخوردار است در سایۀ سکوت ناجوانمردانۀ دولتمردان و سازمان های بین المللی به اصطلاح مدافع حقوق بشر، تهاجم نابرابر و ظالمانه ای را که بر اثر مقاومت ساکنان محله الشیخ جراح در برابر کوچ اجباری آنان شکل گرفت، را بر علیه فلسطینیان و به ویژه مردم مظلوم غزه آغاز کردند که به شهادت ده ها غیر نظامی(زنان و کودکان)منجر شد.

مجمع جهانی صلح اسلامی ضمن محکوم کردن این تهاجم و تبریک این پیروزی بزرگ به مردم مظلوم فلسطبن و همه دولت های آزاده و آزادی خواه، تأکید می کند که اراده های پاک و مقاوم مردم فلسطین توانست شکست پذیری رژیم اشغالگر و سیستم های دفاعی آن از جمله گنبد آهنین را به جهانیان نشان دهد.

ما معتقدیم که از جمله دستاوردهای این قیام و مقاومت جانانه، علاوه بر نشان دادن شکست پذیری این رژیم، ایجاد همبستگی و احیای اتحاد در مناطق مختلف فلسطین از جمله کرانه باختری و نوار غزه بود. همچنین مطرح شدن موضوع فلسطین در سطح منطقه و جهان و حمایت های گسترده از مقاومت فلسطین و رسوایی بیشتر رژیم اشغالگر و برجسته شدن مجدد قدس به عنوان نقطه پیوند همه فلسطینیان و جهان اسلام را در چند روز گذشته شاهد بودیم.

برخی دولت های عرب و منطقه که مقهور و مغلوب قدرت پوشالی رژیم غاصب شده اند یا فریب وعده های ظاهری و دروغین آن را باور کرده اند بدانند که این رژیم و جنایات انجام شده توسط آن، هرگز نمی تواند پیام آور صلح و امنیت در منطقه باشد، بنابراین و بر اساس وظیفۀ الهی و انسانی خود، همچنان به حمایت از مردم مسلمان و مظلوم فلسطین ادامه دهند و با احترام به مقاومت مردم فلسطین از مسیر اشتباهی که در پیش گرفته اند باز گشته و در سیاست‌های خود با رژیم اشغالگر قدس تجدید نظر اساسی نمایند.

در پایان براین نکته تأکید می کنیم که به مدد جان فشانی و ایثار انسان های آزادی خواه و عدالت طلبی همچون شیخ احمد یاسین، شهید سلیمانی، شهید باسم عیسی (ابوعماد) و مقاومت مردم مظلوم فلسطین در کرانه باختری و نوار غزه، گزینه مقاومت همچنان در فلسطین و سایر نقاط منطقه و جهان برافروخته است، تنها راه مقابله با عدوات و توسعه طلبی صهیونیست­ها همچنان گزینۀ مقاومت در برابر ظلم و ستم است. و به زودی شاهد تحقق وعده الهی در پیروزی حق بر ظلم و بی عدالتی خواهیم بود.

مجمع جهانی صلح اسلامی

خردادماه 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه × = 18