اسلاید شو, بیانیه

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت گرامیداشت و دعوت به حضور در روز جهانی قدس

مجمع جهانی صلح اسلامی در بیانیه ای ضمن دعوت همگان برای شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس، این روز را مجالی برای تجدید کرامت انسانی ، التزام بشریت به نوع دوستی و صلح خواند.

در این بیانیه آمده است :

هم اکنون در آستانه‌ روز جهانی قدس و در برهه‌ای از زمان که رژیم صهیونیستی  در جنگ با غزه، با خوی وحشی‌گری و ددمنشی کودکان، مردان و زنان مظلوم غزه را به خاک و خون کشیده و همچنین حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران، احساسات جهانیان را جریحه‌دار کرده است و فرصتی خلق شده که بار دگر مردم ایران و جهان به ویژه مسلمانان  با حضور پر شور خود حماسه ی ماندگار و بی نظیر خلق کنند.

ملت فلسطین، قربانی مستمر تجاوزگری و سیطره هژمون جهانی است و جهان بیش از نیم قرن است که ضمن هشدار پیامدهای این فجایع بر صلح و امنیت بشری، حمایت افکار عمومی از پایداری این ملت را در قالب «روز جهانی قدس» پایه ریزی و سازمان بخشیده است.

به باور مجمع ،تلاش برای شکل گیری صلح عادلانه و همبستگی بشری در همه نقاط جهان، ضروری ترین اقدامی است که جامعه بشری و بازیگران بین المللی باید در دستور کار خود قرار دهند. نخست باید از پشتیبانی اقدامات غیرانسانی و ترور غیرنظامیان در فلسطین و جاهای دیگر بپرهیزند و سپس سازوکارهای بین المللی را جهت صیانت از حقوق ملت های تحت ستم و سلطه خارجی مدیریت و راهبری نمایند.
مجمع جهانی صلح اسلامی با جلب توجه جهانیان به تهدیدهای فزاینده فراروی صلح و امنیت جهانی  در وضعیت معاصر و لزوم حمایت از مردم بیگناه فلسطین و مظلومیت بشریت در گستره سیاست های قدرت طلبی حاکم بر روابط بین المللی کنونی، همبستگی همه انسان ها، ملت ها و دولت ها را به منظور جستجوی عدالت و خیر برای همه آحاد بشر و رهائی از این همه ظلم را خواستار است.

در پایان بر این امر تاکید دارد که  برگزاری باشکوه روز جهانی قدس ظرفیتی گسترده برای همگرایی و دفاع از صلح، عدالت، امنیت و حفظ کرامت انسانی و هم زمینه ساز توجه جدی جهانیان به احقاق حقوق مردم مظلوم فلسطین است . بنابراین از همگان بخصوص ملت ها و دولت های اسلامی و همه‌ی انسان های آزاد و آزادی خواه و بشر دوستان جهان برای اعلام همبستگی با آرمان مردم فلسطین دعوت می نماید

مجمع جهانی صلح اسلامی

17 فروردین ماه 1403

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− یک = 5