اسلاید شو, بیانیه

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی در خصوص حوادث اخیر سرزمین‌های اشغالی

 

مجمع جهانی صلح اسلامی به عنوان یک سازمان مردم نهاد که رسالت خود را تحکیم صلح و عدالت در جهان و صیانت از کرامت انسانی  و مبارزه با نقض حقوق بشر دوستانه می داند، طی بیانیه اقدام گروه مقاومت و ملت فلسطین علیه اشغالگران قدس را حق ذاتی آن در مقابل خشونت های غیر انسانی صهیونیست ها دانسته و این اقدام را مقابله طبیعی با جنایات و نفض حقوق بشر و تجاوزات رژیم صهیونیستی می داند.

متن بیانیه به شرح ذیل می باشد :

جهانیان می‌دانند که  یکی از مهمترین دغدغه های جهان اسلام،  آرمان فلسطین و دفاع از مردم مظلوم سرزمین‌های اشغالی است. پس از سال ها جنایات و تجاوزات صهیونیست‌ها در حق مردم فلسطین از آغاز اعلامیه بالفور(1917) تا امروز که توام با کشتار، اسارت و سرکوب مردان، زنان، نوجوانان و کودکان فلسطینی، هتک حرمت مکرر مسجد الاقصی بوده است، امروز شاهد تزلزل درونی رژیم اشغالگر قدس بوده و از سوی دیگر شاهد اقتدار و انسجام روزافزون مردم و گروه‌های مقاومت فلسطینی و افزایش همبستگی و حمایت کشورها و ملت‌های اسلامی و آزادیخواه از آرمان فلسطین هستیم.

عملیات طوفان الاقصی، اقدام مستقل و خودجوش گروه‌های مقاومت و ملت فلسطین در دفاع از حقوق ذاتی خود می باشد. اقدامات جوانان فلسطین، دفاع مشروع در برابر هفت دهه اشغال ظالمانه و جنایات وحشیانه رژیم نامشروع اسرائیل است. ادامه هتک حرمت به مقدسات اسلامی و قبله اول مسلمانان توسط شهرک نشینان افراطی و نژادپرست در ماه‌های اخیر از یک سو و ادامه سیاست کشتار، جنایت و تجاوز رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین به ویژه زنان، کودکان و زندانیان از سوی دیگر، ریشه وضعیت کنونی است.

مجمع جهانی صلح اسلامی بر این باور است که :

  • جنایات رژیم صهیونیستی، از مرزهای فلسطین و کشورهای اسلامی فراتر رفته و عدالتخواهان و آزادگان در سراسر جهان متوجه ذات جنایت پیشه، نژادپرستانه و ناقض حقوق بشر و تهدید کننده صلح و امنیت منطقه و جهان شده اند.
  • خشونت صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان، نتیجه‌ای جز سنگین‌تر شدن طومار جنایات آنها و افزایش انسجام و تقویت عزم فلسطینیان در مقاومت علیه اشغال سرزمین خود نخواهد داشت.
  • از تمامی کشورهای اسلامی می‌خواهیم در برابر خشونت‌های مستمر و روزانه رژیم اسرائیل علیه مردم بی‌گناه فلسطین، موضع‌گیری صریح اتخاذ کرده و اقدامات قاطعی انجام دهند.
  • از نخبگان و حامیان صلح و عدالت در جهان دعوت می شود، با همکاری هم و تشکیل ائتلاف های جهانی برای حمایت از انتفاضه فلسطین در جهان، به آشکارسازی جنایت‌های این رژیم کودک کش مبادرت  ورزند.
  • انتظار از سازمان ملل متحد که مسئول استقرار صلح و امنیت در جهان است؛ آن است که تداوم نقض آشکار حقوق بشر و حقوق بشردوستانه توسط رژیم اسرائیل را محکوم نماید و با تمام ابزارهای خود در توقف ماشین کشتار جمعی رژیم صهیونیستی بکوشد و مردم فلسطین را حمایت کند.
  • سازمان‌های مردم نهاد جهان به خصوص گروه‌های بشردوستانه به پا خیزند و در مقابل این جنایت و نسل کشی ایستادگی کرده، با اجتماعات خود نشان دهند که دیگر زمان جنایات صهیونیست‌ها و سکوت جهانی به پایان رسیده است.

مجمع جهانی صلح اسلامی نقض حقوق بشر و حقوق بشردوستانه رژیم صهیونیستی  علیه مردم بی گناه فلسطین را محکوم کرده، بر ائتلاف جهانی  نخبگان برای کمک به احقاق حق مردم فلسطین و تامین امنیت آنها تاکید نمود و خواستار  تشکیل دبیرخانه دائمی ائتلاف جهانی برای حمایت از انتفاضه فلسطین  در جهان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ هفت = 15