بیانیه

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی در خصوص محکومیت ترور دکتر مصطفی احمدی روشن

بسمه تعالی

 

بسم رب الشهداء و الصدیقین

شهادت دانشمند پرافتخار، دکتر مصطفی احمدی‌روشن‌‌ را به ملت شهیدپرور ایران اسلامی، جامعه دانشگاهی و علمی کشور، و سازمان­های مردم­نهاد بشردوستانه تسلیت و تهنیت عرض می­نمائیم.

در حالی که غرب به شعارهای خود دائر بر مقابله با تروریسم در جهان ادامه می­دهد، رژیم صهیونیستی با حمایت برخی دولتهای غربی به عملکرد جنایتکارانه خود و ترور غیرنظامیان در نقاط مختلف جهان ادامه می‏دهد. شهادت دانشمندان ایرانی، نمادی از سیاست این رژیم نامشروع است که همه موازین بین‏المللی حمایت از غیرنظامیان و همه تدابیر حقوقی بشردوستانه را به وضوح زیرپا گذاشته است. ترور، در همه ابعاد آن منفور و مورد انزجار ملتها است و استفاده از آن به عنوان یک راهبرد علیه دانشمندان و نخبگان غیرنظامی، جنایتکارانه­تر است. از این رو، این اقدام نباید بدون مجازت بماند بلکه باید توسط همه نهادهای صلح­طلب و ضدتروریستی در جهان محکوم شود.

جهان باید با جدا کردن راه خود از این رژیم تروریست و دولتهای حامی آن، مسیری جدید به آینده‏ا‏ی امن را برای ملتهای مستقل پایه­ریزی نماید؛ مسیری که با خاتمه دادن به فرایند ضدتروریستی معاصر که اغلب ابزار قدرتها برای تامین منافع یکسویه آنهاست، ساختار و روندی جدید، صادقانه، همگانی و مبتنی بر صلح عادلانه را برای مقابله با تروریست­ها به ویژه تروریسم دولتی بنیان نهد.

مجمع جهانی صلح اسلامی ضمن محکوم کردن این اقدام جنایتکارنه، نهادهای مدنی بین‏المللی را به شکل­گیری ائتلافی واقعی علیه تروریسم به ویژه تروریسم صهیونیستی فرا می‏خواند و از ارکان سازمان ملل متحد به ویژه دبیرکل این سازمان اکیداً می‏خواهد ضمن محکوم نمودن این ترور، بررسی پرونده تروریسم دولتی این رژیم را در دستورکار قرار دهند. انتظار می‏رود این سازمان با تشکیل کمیته بررسی تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی و تعقیب و محاکمه عاملین این ترورها، به بی­کیفری تروریست های صهیونیست خاتمه دهد.

مجمع جهانی صلح اسلامی با دعوت از همه نخبگان و جامعه مدنی جهانی، تشکیل کمپین بین‏المللی ضدصهیونیستی و حمایت از دانشمندان و غیرنظامیان را خواستار است.

 

مجمع جهانی صلح اسلامی

تهران

21 دیماه 1390

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار × = 8