بیانیه

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی در خصوص 29 دی ماه روز ملی غزه

“اَحسِن الَعدِل نصره المظلوم؛”
مجمع جهانی صلح اسلامی همواره براساس رهنمودهای اسلامی شعار دفاع از مظلومین در مقابل زورگویان را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است و در مبانی اندیشه ای و اصول فکری خود بر آن تأکید داشته و دارد. این مجمع بعنوان یک نهاد غیردولتی، بین المللی و مردم نهاد که فعالیت های خود را بر مبنای صلح عادلانه پایه گذاری کرده است، با تأکید بر اولویت همفکری و همکاری جوامع نخبگی برای پیشبرد صلح عادلانه در جهان و در راستای اهداف و رویکردهای خود و به مناسبت” 29 دی”  روز ملی غزه بیانیه ای به شرح ذیل صادر نموده است:
یکی از مشکلات دنیای معاصر این است که هرجای جهان که آزادی خواهان برای حفظ آزادی و احقاق حق به پا می‌خیزند، حاکمان و زورگویان در برابر آنان می‌ایستند و گاهی حاکمان کشورهایشان به جای حمایت از مظلومان، با دشمنان آزادی و حق همراه می‌شوند.
در همین راستا مجمع جهانی صلح اسلامی معتقد است؛ یکی از مسائل بغرنج و حاد جهان و دنیای اسلام، مسئله فلسطین و حمایت از مسلمانان آن سرزمین در برابر ظلم و ستم زورگویان است؛ به طوری که غزه خط مقدم مسلمانان و مظلومان در برابر ستمگران عالم درآمده است.
مجمع جهانی صلح اسلامی تأکید دارد؛ غزه نماد مظلومیت و مقاومت امت اسلام است؛ چرا که هفتم دی ماه 1387، رژیم صهیونیستی با عملیاتی تحت عنوان «سرب گداخته» برای سرکوب مقاومت اسلامی، به غزه حمله کرد. این رژیم باور داشت طی یک دوره کوتاه ۷ تا ۱۰ روزه می‌تواند جریان مقاومت را از بین ببرد یا آنکه آن را تا حد ممکن تضعیف می کند، به طوری‌که توانایی مخالفت با طرح‌های اسرائیلی، آمریکایی را نداشته باشد اما پس از ۲۲ روز (در 29 دی ماه) مفتضحانه از نوار غزه مجبور به عقب نشینی شد.
نظر به محاصره غیرمنطقی و غیر قانونی نوار غزه، مجمع جهانی صلح اسلامی دفاع از مظلومان غزه را وظیفه همه دولت های اسلامی و آزادی خواهان جهان می داند و معتقد است با وحدت جهان اسلام و تصمیمات سریع و صحیح سران کشورهای اسلامی می توان به کاهش و رفع مشکلات ساکنان مظلوم غزه همت گماشت.
با توجه به ارتكاب جنايات جنگي و جنايت عليه بشريت توسط رژيم صهيونيستي در جنگ غزه و پس از آن محاصره غزه که تا به امروز ادامه یافته، بر منادیان صلح و نهادهای مدافع حقوق بشر تکلیف است كه مسئله نامگذاري روز غزه به ‌عنوان نماد مقاومت اسلامي و مظهر جنايت عليه بشريت توسط رژيم صهيونيستي را در سازمان‌هاي بين‌المللي و به‌ويژه سازمان كنفرانس اسلامي پيگيري نمایند.
این مجمع معتقد است؛ غزه نمادی از مظلومیت جامعه بزرگ اسلامی در قرون اخیر و نشان گر مقاومت مردمی است که به رغم همه فشارها و سختی‌ها در برابر دشمن مقاومت می کند. بنابراین روز غزه مانند روز جهانی قدس فرصتی است که فریاد مظلومیت و حق طلبی مردم مظلومش به گوش جهانیان برسد.
مجمع جهانی صلح اسلامی، زندگی توام با عزت را از حقوق اولیه همۀ ابناء بشر می داند. و اعتقاد دارد با ادامه محاصره غزه این حق به بدترین شکل و با حداقل امکانات در این منطقه جریان دارد. بنابراین وظیفه سازمان های بین المللی از جمله سازمان ملل متحد است که با اقدامات فوری خود در خصوص خروج باریکه غزه از محاصره صهیونیست ها اقدام نماید.
مجمع جهانی صلح اسلامی آزادی، عدالت و صلح جهانی را وعده الهی می داند که در ظهور و بروز آن هیچ تردیدی نیست و لیکن تحقق این مهم، هم صدایی و مسئولیت پذیری کارآمد همگان به ویژه دولت-های اسلامی را می طلبد. از این رو، این مجمع ضمن محکومیت محاصره غزه توسط رژیم اشغالگر صهیونیستی، با توجه به سانسور خبری شدید رسانه های غربی درباره جنایات صهیونیست¬ها در محاصره غزه، از همۀ آزادی خواهان و نخبگان جهان تقاضا می کند ضمن احساس مسئولیت، با برگزاری نشست های علمی و برنامه های رسانه ای و تبلیغی در جهت بازتاب جهانی مظلومیت ساکنان غزه و رفع محاصره آن اقدامات عملی انجام دهند.

مجمع جهانی صلح اسلامی

29 دی ماه 1394

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 × شش =