بیانیه

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی در رابطه با روز مبارزه با سلاح های شیمیایی و میکروبی

بسم الله الرحمن الرحیم

 

هشتم تیرماه هر سال یاد آور بمباران سلاح های مرگبار شیمیایی مردم غیر نظامی و بی دفاع بخش های مختلف میهن اسلامی­مان به ویژه مناطق مرزی به وسیله رژیم معدوم صدام و جنایتکاران جنگی صورت گرفته و به عنوان لکه ننگی در حافظه تاریخی مردم ایران زمین نقش بسته است.

سالروز این حادثه که بعنوان روز مبارزه با سلاح های شیمیایی و میکروبی نام گرفته بیانگر رسالت همه نهادهای مردمی برای تلاش در جهت کاستن از آلام و رنجهای بی شمار جسمی و روحی مصدومین عزیز شیمیایی و خانواده ها و بازماندگان آنان می باشد.

باگذشت 25 سال از این فاجعه تلخو دردناک هنوز اثرات ناشی از آن التیام نیافته و آثار مصیبت بار آن را تا همیشه تاریخ نمی توان فراموش نمود . مصدومین این حادثه بزرگ بعنوان قربانی سلاحهای شیمیایی در دوران معاصر حق بزرگی بر گردن جامعه جهانی دارندکه جادارد برای احقاق حقوق از دست رفته آنان از هیچ کوششی دریغ نورزید.

مجمع جهانی صلح اسلامی بعنوان یک سازمان مردم نهاد ضمن محکوم کردن این جنایت ضد بشری، خواستار محاکمه و مجازات عوامل استکبار جهانی که در تجهیز کردن ماشین جنگی رژیم معدوم صدام نقش مهمی را به عهده داشتند ، بوده و همه نهادهای ذیربط کشور رابه پیگیری اقدامات لازم در این خصوص،یادآور می شود تا بدینوسیله محاکمه و مجازات دیگر جنایتکاران در رابطه با احقاق حق مصدومین شیمیایی را در پی داشته باشد.

 

مجمع جهانی صلح اسلامی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − = چهار