بیانیه

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی در پاسداشت «روز خبرنگار»

 

هفدهم مرداد که به مناسبت شهادت مظلومانه محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، “روز خبرنگار” نامیده شده است، روز پاسداشت مقام انسان های آزاده ای است که برای دستیابی به حقیقت و تولید و انتشار اطلاعات از هیچ کوششی فرو گذار نمی­کنند.

مجمع جهانی صلح اسلامی معتقد است؛ یک جامعۀ پویا نیازمند خبرنگاران حرفه ای و صدیق است. خبرنگاران سربازان عرصۀ اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی هستند که جامعه را با حقایق و واقعیت های موجود آشنا می کنند. انعکاس و بازتاب حقایق و واقعیت ها در جوامع مختلف مرهون تلاش های بی وقفه اصحاب رسانه است.

امروزه و همزمان با توسعه و گسترش فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، انواع تکنولوژی­ و سهولت دسترسی به اخبار، همچنان بهترین راه کسب خبر موثق، از راه خبرنگاران متعهد امکان پذیر است. آنانی که سختی کار را برای تهیه و ارسال خبرها به مخاطبان می پذیرند و می­کوشند تا دقت، صحت و سرعت را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند.

این مجمع معتقد است؛ خبرنگاران به عنوان سربازان عرصه اطلاع رسانی با سلاح قلم و انعکاس صحیح آن می­توانند در افشای ظلم و انتقال و اشاعۀ ادبیات صلح عادلانه و حفظ کرامت انسانی در جهان بسیار اثرگذار باشند.

«مجمع جهانی صلح اسلامی» ضمن تبریک روز خبرنگار به فرهیختگان عرصۀ خبر و اطلاع رسانی، از تلاشی که سربازان عرصۀ اطلاع رسانی در راه انتشار حقیقت و رسالت خطیر و سترگ آگاهی بخشی به مردم، از جمله انتشار و انعکاس صحیح و به موقع فعالیت­ها و اقدامات بشردوستانۀ این مجمع داشته اند؛ قدردانی می­کند و امیدوار است در سايه الطاف الهي و با تشکیل «ائتلاف جهانی خبرنگاران برای صلح عادلانه» بیش از پیش برای تحقق آرمانهاي بلند و بشردوستانۀ اسلام عزیز، انقلاب اسلامی، امام راحل (ره) و مقام معظم رهبري بکوشیم.

 

مجمع جهانی صلح اسلامی

16 مردادماه 1397

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − هشت =