اخبار

بیت‌المقدس خاستگاه صلح بوده و مجددا به آن می‌رسد

نویسنده و شاعر مسیحی گفت: بیت‌المقدس خاستگاه صلح بوده و به زودی صلح این گمشده سرزمین فلسطین به آن باز خواهد گشت.

نویسنده و شاعر مسیحی گفت: بیت‌المقدس خاستگاه صلح بوده و به زودی صلح این گمشده سرزمین فلسطین به آن باز خواهد گشت.

الیاس الهاشم نویسنده و شاعر مسیحی در لبنان به مناسبت روز قدس در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، اظهار کرد: بیت‌المقدس مکان نیایش و عبادت خالصانه الهی است که همه ادیان توحیدی بر اساس محور مشترکِ یگانه پرستی آنجا را مقدس شمرده و این سرزمین پایتخت همیشگی فلسطین بوده و خواهد بود. بیت‌المقدس خاستگاه صلح بوده و به زودی صلح این گمشده سرزمین فلسطین به آن باز خواهد گشت.

وی افزود: آنچه امروز از لحاظ درگیری و خونریزی در سرزمین بیت‌المقدس شاهد آن هستیم، کار دشمنان خداست، جنایاتی که امروز علیه مردم فلسطین انجام می‌شود، گواه آن است که کسانی که ادعای مالکیت بیت المقدس را دارند، دشمن همه ادیان، بشریت و پیمان‌های عدالت هستند.

این فعال دفاع از مردم فلسطین بیان کرد: بیت‌المقدس و قدس شریف مرکز همگرایی، همدلی و وحدت حول کلام خدای یگانه است. همه ما باید ازاین حقیقت آگاه باشیم و با همکاری یکدیگر حقیقت و انسانیت را در میان بشریت به عنوان مفهومی وحدت بخش به اشتراک بگذاریم.

نویسنده و شاعر مسیحی افزود: ما باید در یک سنگر مشترک در مقابل کسانی که می‌خواهند به بهانه این‌که آن‌ها تنها صاحبان این خانه هستند و با این کلام باطل و ناروا میراث دیگران را نابود کنند، بایستیم. همه ما باید در مقابل این نژادپرستی مرگبار که در پس مذهب و باور‌هایی مطلق گرایانه صهیونیستی پنهان شده و معتقد است که میراث الهی قدس شریف متعلق به یک گروه است و نه همه ادیان، بایستیم.

الیاس الهاشم گفت: منشاء آنچه امروز از جنگ‌های خونین نظامی، اقتصادی، سیاسی و تخریب ارزش‌های اخلاقی و ارزشی انسانی توسط صهیونیسم در دنیا و خصوصا فلسطین شاهد آن هستیم؛ قدرت طلبی شیطانی و بی‌حرمتی به قوانین الهی مبتنی بر توحید است. قدس شریف، شهر صلح است و باید محل تجمع همه ادیان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 × چهار =