اخبار

تأکید عمان بر حمایت از صلح در یمن و حل مساله فلسطین

«محمد بن عوض الحسان» نماینده عمان در سازمان ملل متحد طی سخنانی در هفتاد و هفتمین دور نشست مجمع عمومی این سازمان، بر حمایت از برقراری صلح در یمن تأکید کرد.

وی گفت که عمان همچنان به تلاش‌ها و همکاری سازنده با تمامی طرف‌ها برای تحقق صلح در یمن ادامه می‌دهد.

الحسان از تداوم آتش‌بس در یمن استقبال کرد و همه طرف‌های یمنی را به عبور از گذشته دردناک و تمرکز بر ساختن آینده درخشان برای وطنشان، وحدت، امنیت و ثبات آن بر اساس مرجعیت‌های توافق شده از جمله طرح ابتکاری شورای همکاری خلیج فارس، مصوبات گفت‌وگوی ملی و قطعنامه‌های سازمان ملل فراخواند.

نماینده عمان همچنین حمایت از تلاش‌های فرستاده سازمان ملل و فرستاده آمریکا برای تحقق صلح دائمی در یمن از طریق گفت‌وگو و دعوت از همه طرف‌های یمنی به اقدام جدی برای تدوین نقشه راه و روند سیاسی جهت حفظ حاکمیت یمن، استقلال، امنیت و ثبات آن را مورد تأکید قرار داد.

وی در خصوص مسئله فلسطین نیز گفت که حل این مسئه رکن اصلی ثبات منطقه غرب آسیاست چرا که این درگیری باعث به وجود آمدن بحران‌ها، تنش‌ها و خشونت‌های زیادی شده است.

به نوشته وبگاه «الخلیج اونلاین»، الحسان تصریح کرد که عمان معتقد است که راه‌حل دو دولتی بر اساس قطعنامه‌های بین‌المللی و طرح صلح عربی یک نیاز ضروری و راهبردی برای تحقق صلح دائمی، اعتماد متقابل و همکاری مثبت بین همه طرف‌های منطقه است.

وی درباره تحولات لیبی، سوریه و سودان نیز ابراز امیدواری کرد که اختلافات در این کشورها با توافق ارکان سیاسی، نهادینه شدن مفهوم سرنوشت مشترک برای تحقق امنیت و ثبات این کشورهای برادر، حل و فصل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× یک = 1