کنفرانس ها

تحریم ابزاری است که قدرتها از آن در جهت نقض حقوق اصلی ملتها استفاده می‌کنند

دکتر عباسی معاون وزیر دادگستری در نشست حقوق بشر آمریکائی تروریسم و تحریم گفت: تحریم از جمله ابزاری است که موسسین سازمان ملل آنرا بعنوان ابزاری برای اصلاح تعاملات بین کشور‌های مطرح کرده، حال چه می‌شود که بزرگترین قدرت‌ها از این تحریم‌ها بابت فشار و نقض حق اصلی سایرین استفاده می‌کنند.

محمود عباسی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی، معاون وزیر دادگستری در ابتدای صحبت‌های خود ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر، گفت: نشست‌های اینچنینی میتواند آثار درخشانی در نشان دادن چهره آمریکا داشته باشد.

عباسی گفت: امروزه با توسعه حقوق بین الملل استفاده از تحریم‌های اقتصادی برای فشار به کشور‌ها مطرح است و این واقعیت که تحریم در تنافی حق حیات انسان هاست در مجامع مختلف بین المللی مطرح است.

وی با اشاره به اجلاس بین المللی امپراطور صلح که در فرانسه برگزار شد، گفت: در آن اجلاس یکی از حاضران پرسید چگونه است آمریکا تماما بر طبل جنگ می‌کوبد و ما برای جلوگیری از جنگ اینجا جمع شده ایم، اما آمریکا دعوت نشده؟

عباسی در ادامه افزود: مدیر آن جلسه پاسخ درخور توجهی داد و گفت: اینجا تمام کشور‌های صاحب تمدن حاضر هستند، حال آنکه آمریکا به تازگی به جمع کشور‌های جهان اضافه شده است.

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به تحریم‌ها گفت: تحریم از جمله ابزاری است که موسسین سازمان ملل آنرا بعنوان ابزاری برای اصلاح تعاملات بین کشور‌های مطرح کرده، حال چه می‌شود که بزرگترین قدرت‌ها از این تحریم‌ها بابت فشار و نقض حق اصلی سایرین استفاده می‌کنند.

معاون وزیر دادگستری در ادامه افزود: دولت‌ها و سازمان‌های بین المللی وظیفه دارند در زمینه ارتقا سطح معیشت و زندگی مردم کشور‌های عضو آن سازمان‌ها اقدام کنند و تحریم‌های بین المللی بر ضد حق اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مردم کشور‌ها قواعد سازمان ملل را نقض می‌کند.

وی در ادامه افزود: در اعلامیه وین که موضوع حق توسعه قرار داده شده است، آمده هر انسانی حق دارد در توسعه فرهنگی و اقتصادی نقش داشته باشد. در ادامه نیز آمده ممنوعیت معامله و مسدود کردن حساب نقض حقوق بشر هست.
عباسی گفت: تحریم‌های ایالات متحده آمریکا مصداق بارز نقض حقوق بشر بوده و وی نه تنها حق مردم بلکه حقوق دیگر کشور‌ها را نیز زیر پا قرار داده ست. آمریکا در تاریخ خود سراسر مشغول نقض حقوق بشر بوده و متاسفانه بیش از همه داعیه دفاع از حقوق بشر را هم دارد.

معاون وزیر دادگستری گفت: از تریبون‌های بین المللی باید برای بیان نقض حقوق مردم کشور استفاده کرد و گفت که در دوره تحریم‌ها چه مشکلاتی از کمبود دارو و به خطر افتادن سلامت مردم بوجود آمده است.

وی در خاتمه گفت: ان شاالله بر تحریم‌های بین المللی و ضد حقوق بشری فائق آمده و ایران بر قله اقتدار خواهد ایستاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 4 = هشت