اخبار

تحریم اسرائیل نزدیک است و رهبران ما احمق‌اند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه عبری‌زبان «هاآرتص» با انتشار یادداشتی از «گیدئون لوی» نویسنده صهیونیستی تاکید کرد که تظاهرات در سرزمین‌های اشغالی علیه کابینه «بنیامین نتانیاهو» و همچنین جنایات ارتش رژیم اشغالگر علیه فلسطینیان موجب بیداری جهان در مقابل اقدامات تل‌آویو شده و در نهایت جنبش «بایکوت اسرائیل» اقتصاد رژیم صهیونیستی را نابود خواهد کرد.

این روزنامه به نقل از لوی نوشت: تحقق هدف جنبش جهانی «بایکوت اسرائیل» موسوم به «بی‌دی‌اس» آغاز شده است و این امر با خروج سرمایه‌های کلان از آن، به ویژه پس از تشدید تخلفات و کشتارهای ارتش اشغالگر علیه مردم فلسطین روی داد.

این نویسنده صهیونیست در یادداشت منتشرشده خود در هاآرتص، با عنوان «رویای جنبش بایکوت محقق می‌شود» ضمن تاکید بر سرعت این روند، بیان کرد که یکی از مدیران بزرگ سرمایه‌گذاری در یک نهاد تجاری، هفته جاری برای او فاش کرد که «نرخ برداشت سرمایه‌های خارجی از دفتر او به ۱۰ میلیون شیکل در روز رسیده است و افزایش این رقم در حال حاضر ادامه دارد».

نویسنده در این باره خاطرنشان کرد: «آنچه اکنون اتفاق می‌افتد دقیقاً همان چیزی است که جنبش جهانی بایکوت می‌خواست به آن دست یابد. این تحولات ممکن است ثابت کند که نظرات و هدف جنبش BDS درست بوده است؛ فقط از طریق پول می‌توان سیاست اسرائیل را تغییر داد و به جیب آن ضربه زد».

لوی درخصوص دلایل رسیدن تل آویو به این وضعیت تصریح کرد: «یک ماه و نیم از اولین فرآیندهای قانونگذاری (تصمیمات رادیکال کابینه جدید)، منجر به این نتیجه شد. این وضعیت همان چیزی است که همه حامیان تحریم اسرائیل، می‌خواستند اتفاق بیفتد؛ خروج سرمایه از اسرائیل، تحریم بازارهای آن و در نهایت مخالفت‌های بین‌المللی که به مرز تحریم می‌رسد.

نویسنده صهیونیست ادامه داد: «اکنون همه فهمیدند که بدون گام‌های واقعی، اشغالگری پایان نخواهد یافت و یان پایان نیز بدون پرداختن بهای آن ممکن نیست. بدون رسیدگی به جنایات گروه‌ها و افراد اسرائیلی، هیچ انگیزه‌ای برای پایان دادن به اشغالگری وجود نخواهد داشت. حتی در هفته‌های اخیر به نظر می‌رسید که این اتفاق نمی‌افتد، اما اکنون این اتفاق می‌افتد و عجیب است که تضعیف قوه قضائیه که ماهیت نژادپرستانه داشت، چیزی است که جهان را از خواب بیدار کرده و حتی آرامش بخشی از اسرائیلی‌ها را نیز ربوده است».

 

 

این نویسنده با اشاره به اینکه «تنها چیزی که می‌تواند جلوی تسریع در تغییر وضعیت قوانین را بگیرد، خسارت اقتصادی است»، افزود: «اسرائیلی‌هایی که پول‌هایشان را از بانک بیرون می‌آورند و خارجی‌هایی که اینجا سرمایه‌گذاری نمی‌کنند، قواعد بازی را تغییر خواهند داد. تظاهرات، هر چقدر هم که پر سر و صدا باشد، به سرعت محو می‌شوند و به یک الگوی اعتراضی تبدیل خواهد شد؛ همچنین تحصن‌ها و تهدیدها عقب می‌رود تا آسیب‌های اقتصادی روی هم انباشته شوند».

لوی با ذکر مثالی در این باره ادامه داد: در آفریقای جنوبی هم فروپاشی به همین شکل بود؛ همان زمانی که تجار و روسای بازرگانی به دولت گفتند که نمی‌توانند ادامه دهند. هم‌اکنون ما هم بعد از آسیب به قوه قضاییه، تنها با خروج سرمایه و پول، به آن وضعیت خواهیم رسید.

این نویسنده صهیونیست در پایان هشدار داد: «طوفان می‌تواند کارت‌های بیشتری را در راه ببلعد؛ زمانی که اسرائیل بهای اشتباهات رهبران خود را بپردازد، شاید آن‌ها نیز فرصت داشته باشند تا به بزرگترین حماقت خود از بین همه حماقت‌هایشان فکر کنند. آنان باید به وضعیت آپارتایدی که در آن زندگی می‌کنند و برای آن خون می‌پردازند، فکر کنند».

این هشدارها درخصوص وضعیت سرزمین‌های اشغالی در حالی افزایش می‌یابد که علی‌رغم اعتراضات گسترده شهرک‌نشینان طی هفت هفته اخیر به لایحه کابینه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای اصلاحات قضائی گسترده، کنست [پارلمان این رژیم] در اولین قرائت این لایحه را تصویب کرد. نتانیاهو که از سال‌ها پیش به اتهام فساد، رشوه و خیانت در امانت تحت محاکمه قضایی قرار دارد، بنا دارد با آنچه آن را «اصلاح نظامی قضایی» نامیده، از محاکمه فرار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 6 = یک