اخبار

تحلیلگر صهیونیست: معادلات منطقه به نفع ایران است

تحلیلگر صهیونیست: معادلات منطقه به نفع ایران است

تحلیلگر نظامی و امنیتی صهیونیست، از آغاز مرحله‌ای جدید از جنگ فرسایشی مقاومت علیه اشغالگران خبر داد و تاکید کرد کلیه معادلات منطقه به نفع ایران است. 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «یونی بن مناخیم» تحلیلگر نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی، با انتشار یادداشتی از آغاز مرحله‌ای جدید از جنگ فرسایشی مقاومت با استفاده از راهبرد «یکپارچگی جبهه ها» علیه تل آویو نوشت.

رسانه‌های صهیونیستی با انتشار اظهارات یونی بن مناخیم، به نقل از او نوشتند که شلیک راکت در ایام عید پسح از غزه و جنوب لبنان به سوی فلسطین اشغالی، نخستین مرحله از «جنگ فرسایشی گروه‌های وابسته به ایران علیه اسرائیل با استفاده از راهبرد یکپارچگی جبهه‌ها» است که ژنرال قاسم سلیمانی آن را طراحی کرده بود.

به گفته این نویسنده صهیونیست که زمانی در سرویس اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی «امان» به عنوان یک افسر نظامی خدمت کرده، دور کنونی نبرد تنها نخستین مرحله از برنامه ریزی تدریجی برای نابودی موجودیت این رژیم است و مراحل بعدی در ادامه خواهد آمد و ارزیابی وضعیت «محور مقاومت» به رهبری ایران این است که رژیم صهیونیستی به دلیل موج اعتراضات علیه «اصلاحات قضایی» و بحران رابطه با ایالات متحده ۀمریکا تضعیف شده و ارتش اشغالگر اسرائیل نمی تواند همزمان در چندین جبهه بجنگد و با شلیک ده ها هزار راکت و موشک دوربرد از چند جبهه که با موجی از عملیات در کرانه باختری همراه خواهد بود، رویارویی موفقی داشته باشد.

به باور این تحلیلگر صهیونیست، هدف محور مقاومت، تضعیف تدریجی ارتش اشغالگر اسرائیل و آسیب زدن به وجهه آن به عنوان قدرتمندترین ارتش در خاورمیانه و تخریب روحیه جامعه صهیونیست است. ضمن این که ایران ارزیابی می کند که رژیم صهیونیستی در یکی از ضعیف‌ترین شرایط خود از زمان اعلام موجودیت است.

وی تصریح کرد که برای ایران و حزب الله، وضعیت راهبردی که در سال ۲۰۰۶ در جریان جنگ دوم لبنان وجود داشت، به کلی تغییر کرده و قدرت حزب الله رشد چشمگیری داشته است و امروز مجهز به زرادخانه ای با بیش از ۱۵۰ هزار موشک از جمله موشک های نقطه زن است. برای همین حسن نصرالله ترسی از رویارویی نظامی با “اسرائیل” ندارد.

این تحلیلگر صهیونیست در ادامه افزود که توازن قوا در خاورمیانه پس از ورود ایران به محور چین و روسیه و همچنین ازسرگیری روابط با عربستان، به نفع تهران تغییر کرده و اسرائیل در چند جبهه امنیت خود را در خطر می‌بیند و حملات نظامی اسرائیل علیه ایران و حزب الله در سوریه نمی تواند آن ها را شکست دهد. ضمن این که فلسطین، عراق، یمن، سوریه و لبنان منافع مشترکی در اتحاد با ایران علیه اسرائیل دارند.

در چنین فضایی است که مقامات ارشد سیاسی صهیونیست می‌گویند که پاسخ نظامی تل آویو به حملات موشکی از نوار غزه و جنوب لبنان دقیق و حساب شده بود تا به آغاز یک جنگ همه جانبه در چند جبهه که اسرائیل نمی‌خواهد وارد شود، منجر نشود.

به اعتقاد یونی بن مناحیم، آغاز چنین جنگی در زمان کنونی با راهبرد «یکپارچه سازی جبهه ها» که محور مقاومت در پیش گرفته، برای اسرائیل بسیار خطرناک است و به یافتن راه و زمان مناسب برای مقابله نیاز دارد و سیاستمداران اسرائیلی در جریان تشدید تنش اخیر و شلیک موشک های مقاومت، تاکید داشتند که مدت زمان باقی مانده تا بعد از عید پاک، رمضان و روز استقلال را بدون تشدید ناخواسته بگذرانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 + = هشت