اخبار

ترامپ: آمریکا به مضحکه جهان تبدیل شده است

«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور پیشین آمریکا در سخنرانی خود در یک نشست اعلام کرد که آمریکا نفت و گاز کافی برای مصارف داخلی خود را دارد.

ترامپ در این ارتباط گفت: «ایالات متحده به جای التماس از سایر کشورها برای افزایش عرضه خود در بحبوحه بحران انرژی جهانی می تواند تولید داخلی نفت و گاز خود را افزایش دهد.»

رئیس جمهور پیشین آمریکا روز چهارشنبه گفت: «جهان به ما می‌خندد و با تمسخر به ما نگاه می‌کند، ما به ونزوئلا التماس می کنیم، از عربستان سعودی التماس می کنیم، از همه برای نفت التماس می کنیم و بیش از همه زیر پای خود نفت و گاز داریم. ما باید به سرعت تولید نفت و گاز داخلی را گسترش دهیم تا استقلال انرژی را فوراً بازیابی کنیم، درست مانند دو سال پیش.»

ترامپ گفت که ایالات متحده باید در زمستان امسال سوخت به اروپا بفرستد تا به این قاره در بحران انرژی احتمالی، ناشی از تحریم صادرات روسیه کمک کند.

پیش  از سخنان ترامپ، سازمان کشورهای صادرکننده نفت موسوم به اوپک پلاس با کاهش تولید به میزان 2 میلیون بشکه در روز از ابتدای نوامبر موافقت کردند، تصمیمی که دولت بایدن آن را کوته نظری توصیف کرد.

در عین حال کاخ سفید اعلام کرد که ایالات متحده در واکنش به تصمیم کاهش عرضه نفت اوپک پلاس، 10 میلیون بشکه نفت اضافی از ذخایر استراتژیک خود را در ماه نوامبر آزاد خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت × 4 =