بیانیه

ترور شهید سلیمانی حمله به اقتدار و استقلال عراق بود

ناصر شیرازی، معاون دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین، امروز چهارشنبه، 4 اسفند ماه در روز پایانی سومین کنفرانس بین المللی «مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی» که از 30 بهمن ماه در تهران آغاز به کار کرده است، درباره سردار شهید سلیمانی گفت:
««شهید سلیمانی چهار کار اساسی انجام داد که باعث شکوه و عظمت آن شهید در جهان شد. اول شهید سلیمانی روبروی هر ظالم ایستاد و عملا از مظلوم حمایت کرد و این امر فرا تر از فرقه گرایی است. به عنوان مثال فلسطین، یمن، عراق و خود سوریه در همه این مناطق علیه تجاوز آمریکا و علیه گروه¬های تروریستی وابسته به او، شهید سلیمانی نقش بزرگی داشت. دوم این که این شهید در دفاع از مشاهد مقدس مثلا کربلا، نجف نقش بسزایی ایفا نموده است و به خاطر این امر نیز آن شهید محور قلوب عموم مسلمانان است. سوم این که جهان اسلام با مسئله فلسطین وابسته است، به گونه ای که شهید سلیمانی مسئله فلسطین را در جهان بازگو کرد و نهضت فلسطین و فلسطینیان را رشد داد که امروز اگر از داخل فلسطین هم کسی بخواهد سازش کند و از این نهضت کنار بکشد، نمی تواند. این امر نیز باعث جهانی شدن شهید سلیمانی شد.»
وی در ادامه افزود:
«سردار سلیمانی مهمان دولت عراق و ابومهدی المهندس شهروند عراق بود و فرمانده نیروی قانونی نظامی بود. مجلس عراق پس از شهادت این دو شخصیت جلسه فوری برگزار کرد و خواسته آنها این بود که آمریکایی ها از خاک عراق خارج شوند. در واقع، این جنایت آمریکایی ها نه فقط ترور دو فرد  بلکه حمله به اقتدار و استقلال عراق بود.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 + = سیزده