اخبار

تشکیلات خودگردان فلسطین : اسرائیل به دنبال ایجاد تنش در منطقه است

،«نبیل ابوردینه» سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که اسرائیل با جنگ علیه ملت فلسطین، کشتار، سوزندان، نسل کشی و یورش به اماکن مقدس تلاش می‌کند منطقه را به سمت دایره خشونت و تشدید تنش بکشاند.

  وی در ادامه با صدور بیانیه‌ای رژیم صهیونیستی را مسئول تشدید تنش‌های خطرناک علیه ملت فلسطین، سرزمین و مقدسات آن‌ها دانست.

ابوردینه به آتش کشیدن منزل یک شهروند فلسطینی در شهرک «سنجل» در رام‌الله توسط شهرک‌نشینان صهیونیست و یورش پلیس رژیم صهیونیستی به مصلای قبلی در مسجدالأقصی را محکوم کرد.

سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین تصریح کرد که طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی که برای جلوگیری از تشدید تنش‌ها تلاش می‌کنند باید بر کابینه رژیم صهیونیستی به منظور توقف تجاوزات روزافزون در ماه رمضان قبل از ملتهب شدن منطقه، تحت فشار قرار دهند.

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین نیز  با صدور بیانیه‌ای اسرائیل را مسئول کامل و مستقیم تجاوزات مستمر به مسجدالاقصی و یورش به معتکفین  دانست.

این وزارتخانه  با صدور بیانیه‌ای تجاوزات  مستمر شهرک‌نشینان  صهیونیست  به مسجد الاقصی و صحن‌های آن را محکوم کرد.

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین خواستار اتخاذ مواضع بین المللی عملی و موثر برای وادار کردن رژیم صهیونیستی به پایبندی به توافقات امضا شده و توقف هدف قرار دادن مقدسات فلسطین که مهمترین آنها مسجد الاقصی است، شد.

منابع فلسطینی اعلام کردند که شهرک‌نشینان صهیونیستی بامداد یکشنبه یک خانه مسکونی در شهرک سنجل در شمال رام‌الله را با پرتاب مواد محترقه به آتش کشیدند.

نظامیان اشغالگر اسرائیلی  نیز به اعتکاف کنندگان در مسجد الاقصی حمله کرده و به سمت آنان گاز اشک‌آور شلیک کردند.این اقدام جنایتکارانه به دستور «ایتمار بن گویر»، وزیر تندرو صهیونیستی و به منظور فراهم کردن زمینه تعرض گسترده صهیونیست‌ها به این مسجد در روز یکشنبه صورت گرفته است.

طی چند ماه اخیر یورش‌ نظامیان صهیونیست به شهرهای کرانه باختری و بازداشت و به شهادت رساندن فلسطینیان شدت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


یک × 3 =