اخبار

تشکیلات خودگردان فلسطین : حمله به نمازگزاران جنگ کور علیه ملت فلسطین است

نبیل ابوردینه سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین با هشدار به رژیم صهیونیستی مبنی بر این که از خط قرمزها در اماکن مقدس عبور نکند، گفت : حمله به نمازگزاران مسجد الاقصی یک جنگ کور علیه ملت فلسطین است.

ابوردینه گفت که اقدام صهیونیست‌ها در هتک حرمت به مقدسات همان‌گونه که اکنون در مسجد الاقصی جریان دارد و نیز تعدی تل آویو به نمازگزاران بیانگر یک جنگ کور علیه ملت فلسطین و ملل عرب است که آتش جنگ را در منطقه شعله ور خواهد کرد.

وی رژیم صهیونیستی را مسؤول کامل هرگونه بحرانی شدن شرایط دانست و گفت که تل آویو باید مسؤولانه عمل کند و به این کار بیهوده پایان دهد که پیامدهای بسیار خطرناکی برای همه گروه‌ها به همراه خواهد داشت.

سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین گفت که ملت فلسطین توانایی دفاع از مقدسات و خاک خود را دارد و اسرائیل اشتباه می کند قدرت و اراده ملت ما در پایداری را دستکم می گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش از دولت آمریکا خواست که تنها نظاره‌گر این آتش جنگی نباشد که اشغالگران در سرزمین‌های اشغالی برافروخته‌اند.

محمد اشتیه نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین نیز در این باره گفت که آنچه که در قدس جریان دارد، یک جنایت بزرگ درحق نمازگزارن فلسطینی است.

نظامیان صهیونیست بامداد امروز به معتکفان داخل مصلی القبلی در مسجد الاقصی حمله کرده و تلاش کرد تا معتکفان را از مسجد بیرون کنند.

براساس گزارش رسانه ها، ارتش رژیم صهیونیستی با شکستن شیشه‌های مصلی القبلی، اقدام به پرتاب بمب‌های صوتی به داخل مسجد کرد.

رسانه های گزارش دادند که نظامیان صهیونیست وارد مصلی القبلی شده و به معتکفان حمله و آنها را مورد ضرب و جرح قرار دادند.

هلال احمر فلسطین نیز اعلام کرد که به دنبال حمله نظامیان صهیونیست به مصلی القبلی، شماری از فلسطینیان زخمی شدند.

پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ده‌ها فلسطینی را در داخل مصلای قبلی در مسجد الاقصی بازداشت کرده است.

از سوی دیگر هلال احمر فلسطین گزارش داد که رژیم صهیونیستی مانع از حضور کادر پزشکی در داخل مسجد الاقصی می شود.

برخی منابع غیر رسمی نیز گزارش دادند که در حمله وحشیانه نظامیان اشغالگر اسرائیلی به مصلای قبلی در مسجد الاقصی تا این لحظه بیش از ۱۰۰ نفر از نمازگزاران فلسطینی زخمی شدند.

به دنبال این اقدام گروه های مقاومت شهرکهای صهیونیستی اطراف نوار غزه را هدف راکتی و موشکی قرار دادند که ۱۰ موشک تاکنون تأیید شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


یک + = 5